-19%

Sekret Medjugorie

Special Price 29,90 zł   Normalna cena 36,90 zł Oszczędzasz 7 zł
Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-277-1922-5
Numer katalogowy 719225
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 368
Rok wydania 2021

Ci, którzy tu przyjeżdżają, odkrywają coś wyjątkowego: (...) otoczenie, atmosferę pokoju, wyciszenia, ukojenia serca. Pielgrzymi odnajdują tu na nowo lub odkrywają po raz pierwszy sakralny wymiar swego życia.

abp Henryk Hoser, specjalny wysłannik
Ojca Świętego Franciszka do Medjugorie

Klucz do poznania tajemnicy Medjugorie.

Jeden z największych fenomenów religijnych naszych czasów. Zjawisko wzbudzające skrajne emocje. Każdego roku przybywają tu miliony pielgrzymów. Co ich przyciąga? Co sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe?

Szukając odpowiedzi na te pytania, Dorota Szczerba odsłania historie skryte pod medialnym szumem. Pokazuje z bliska ludzi, którzy tworzą Medjugorie - zarówno tych, którzy doświadczają objawień, jak i zwykłych pielgrzymów, których życie zmieniło się pod wpływem spotkania z Gospą. Ich przeżycia konfrontuje z wynikami badań naukowych oraz stanowiskiem Kościoła. Przede wszystkim jednak odkrywa, jak ważne dla dzisiejszego człowieka są pokój i nadzieja, które można odnaleźć w małej hercegowińskiej miejscowości.

Dorota Szczerba jest teologiem, tłumaczką, autorką książek z zakresu duchowości. Medjugorie poznaje od ponad dwudziestu lat. W tym drugim, poszerzonym wydaniu książki, opublikowanym w 40. rocznicę objawień, przygląda się działalności abp. Hosera, planom rozwoju parafii oraz wpływowi pandemii na popularność tego miejsca.