Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Samuraje Chrystusa

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 699593
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Prawdziwa historia kierowanego przez samurajów buntu japońskich chrześcijan

  Bycie samurajem to w Japonii najwyższy zaszczyt połączony z powinnością poświęcenia całego życia swemu Panu. Ta książka to opowieść o heroizmie najwspanialszych z samurajów, którzy na swego Pana obrali Jezusa Chrystusa.

  Wydarzenia w Japonii podczas tak zwanego powstania Shimabary, bunt działającej w podziemiu społeczności chrześcijańskiej z dotkniętego ubóstwem regionu przerodziły się w holokaust chrześcijan - mężczyzn, kobiet i dzieci. Samuraje, którzy przystąpili do współwyznawców, ponieśli męczeńską śmierć, dając świadectwo wiary i najwyższego poświęcenia dla Chrystusa.

  Warto poznać historię wydarzeń odległych, ale potwierdzających siłę, jaką daje nasza wiara - zwłaszcza w kontekście faktu wyniesienia na ołtarze Ukona Takayamy, który dziś jest w Japonii symbolem poświęcenia życia w imię Jezusa.

  Jonathan Clements jest autorem wielu książek o historii Azji Wschodniej, w tym, takich pozycji jak Krótka historia samurajów (A Rrief History of the Samurai), Współczesna Japonia. Wszystko, co istotne (Modern Japan: All That Matters) oraz biografii admirała Heihachiro Tógó i księcia Kinmochi Saionji. Czasopismo „Choice” uznało jego Anime. Historia (Anime:A History) za jeden z najlepszych tytułów akademickich, które ukazały się w 2014 roku. Jest również autorem rozdziałów pt. Asia and the World (Azja i świat) w szkolnych podręcznikach do historii z serii Big Ideas wydawnictwa Oxford University Press, która w 2012 roku zdobyła nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wydawnictw edukacyjnych (Excellence in Educational Publishing) przyznawaną przez Australijskie Stowarzyszenie Wydawnicze (Australian Publishing Association).

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-959-3
  Okładkamiękka
  Liczba stron335
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorJonathan Clements
  Rok wydania2016
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu