Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Rzymskie Pasje. Kościoły Stacyjne Wiecznego Miasta

  Wydawnictwo: Rosikon Press
  Kod katalogowy: 981526
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 69,90 zł
  39,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Ta niezwykle interesująca prezentacja rzymskich kościołów stacyjnych, wyznaczonych przez papieża Grzegorza Wielkiego (590-604), pozwala poznać i rozpropagować tradycję wielkopostnego pielgrzymowania w Wiecznym Mieście. Życzę każdemu, kto weźmie do ręki tę piękną książkę, opracowaną przez jedną z pątniczek - Panią Ambasador Hannę Suchocką, by nabierał sił w pielgrzymowaniu ku życiu wiecznemu.

  Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita poznański

  Hanna Suchocka odkrywa przed nami starożytną wielkopostną tradycję, która po wiekach niepraktykowania odrodziła się w XX stuleciu. Autorka dzieli się z czytelnikami swym duchowym doświadczeniem, które było udziałem tak wielu pielgrzymów w Rzymie. Jej książka stanowi pomoc nie tylko w zwiedzaniu Wiecznego Miasta, lecz także przeżywaniu ciągle aktualnego wydarzenia chrześcijaństwa.

  Anne Leahy, ambasador kanady przy stolicy apostolskiej

  Ta książka to trzy w jednej. Pierwsza to wędrówka po Rzymie, świetne zdjęcia nieznanych kościołów i skarbów, które się w nich znajdują. Spotkanie piękna to dla turysty. Druga z książek to osobista opowieść Hanny Suchockiej o wielkopostnych wędrówkach. To dla nowoczesnego pielgrzyma. I wreszcie ciekawie dobrane fragmenty Biblii. To dla ascety. A całość to świetna lektura dla myślącego człowieka.

  Krzysztof Zanussi

  To wyjątkowa książka, będąca nie tylko frapującym przewodnikiem po niezwykłych świątyniach chrześcijańskiego Rzymu, lecz także lektura pomagająca lepiej przeżywać Wielki Post. To dzieło, którego nie da się po przeczytaniu tak po prostu odłożyć na półkę. Musi pozostać pod ręką, by móc po nie sięgnąć, gdy potrzeba wyciszenia i refleksji.

  Andrzej Zoll

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62981-52-6
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron376
  Wymiary160 x 210 mm
  AutorHanna Suchocka
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *