Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Rozważania różańcowe. Ojciec Święty Franciszek

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 644200
  Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Teksty papieża Franciszka do wszystkich dwudziestu tajemnic Różańca Świętego.

  W niniejszym modlitewniku proponujemy rozważania tajemnic różańcowych oparte na nauczaniu papieża Franciszka. Z osobistych wypowiedzi Papieża wiadomo, że codziennie odmawia on cały różaniec – wszystkie tajemnice. Krótkie wprowadzenie pozwala poznać maryjne rysy charakteru Ojca Świętego. Dodatkowo w modlitewniku znajdują się jasne wskazówki służące pomocą, by modlitwa różańcowa stała się bardziej owocna oraz modlitwy papieża Franciszka skierowane do Matki Bożej.

  Papież Franciszek o modlitwie różańcowej:Różaniec wspiera nas w zmaganiach ze złem. Czy codziennie modlicie się na różańcu?” Oto papieska zachęta do podjęcia walki duchowej i przezwyciężania wszelkiego zła właśnie z pomocą modlitwy różańcowej. Ten maryjny rys charakteru przyszłego papieża zaczął się kształtować już w rodzinie, w czasach dzieciństwa. Mały Jorge, urodzony 17 grudnia 1936 został ochrzczony w pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Buenos Aires. Na drugie imię – na cześć Maryi – otrzymał Mario. Jako kapłan, przez te wszystkie lata, każdego 24 dnia miesiąca przybywał do bazyliki, by przed wizerunkiem Maryi Wspomożycielki odprawić Msze święta.

  Przy tej okazji warto wspomnieć, ze Papież Franciszek zawsze nosi na szyi medalik z cudownym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe, który dostał od lekarza, kiedy w młodzieńczym wieku był poważnie chory. Wielka czcią otacza papież też Matkę Boża z Lujan, Patronkę Argentyny. Pamiętamy, że następnego dnia po wyborze na Stolicę Piotrowa swe pierwsze kroki skierował do Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie modlił się przed czczoną tam ikoną Maryi.

  13 maja 2013, w odpowiedzi na osobista prośbę Ojca Świętego Franciszka, patriarcha Lizbony ks. kard. José Policarpo da Cruz zawierzył jego posługę Piotrową Matce Bożej z Fatimy.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7864-420-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron80
  Wymiary130 x 190 mm
  AutorFranciszek (papież)
  AutorKard. Jorge Mario Bergoglio
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu