Rozeznawanie złych mocy

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 927531
29,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Żyjemy w czasach duchowego zamętu i niepokoju, jesteśmy nieustannie narażeni na atak mocy chcących nas zniewolić lub zniszczyć. Co to za moce? Jak je rozpoznać i nazwać? Jak się przed nimi ustrzec? Jak odróżnić realne działania szatana od innych zjawisk w świecie?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w tej książce, zawierającej teksty wybitnych znawców problematyki opętania, egzorcystów i osób praktykujących uwalnianie od złych mocy. Przedstawiono w niej także przykłady demonicznego działania, m.in. mediumiczność, rytuały inicjacyjne i niektóre nurty współczesnej muzyki.

Książka zawiera również treści naukowe, jednak napisana jest zwykłym, potocznym stylem, co może pomóc przyswoić jej treść wszystkim czytającym.

Wstęp (fragmenty)

„Czas Kościoła jest czasem crisis, dokonywania wyboru i walki przeciwko mocom zła, Zwierzchnościom i Władzom (Ef 3, 10). Kusiciel, mimo poniesionej porażki, nadal stara się przeszkadzać w pełnej realizacji w historii zbawczego zamysłu Boga. Kościół, w imieniu Chrystusa i pełen mocy Ducha Świętego, bierze udział w tej Teodramie „na pierwszej linii frontu”, jak interesująco nazwał to wydarzenie jeden ze współczesnych teologów.

Podstawowym zadaniem Kościoła w tym przejściowym okresie jest odróżnianie realnych działań Szatana od innych zjawisk w świecie i rozpoznawanie przypadków szatańskiego działania.

Realizacja tego „podstawowego zadania Kościoła” napotyka na spore trudności w dziedzinie posługi uwalniania i egzorcyzmu. Nowy rytuał egzorcyzmów przepracował kryteria rozeznawania działań Nieprzyjaciela. Kościół udoskonalił sposoby rozeznawania i od każdego z posługujących, na których spoczywa taki obowiązek, domaga się kontynuowania tego wysiłku dla dobra Chrystusowej owczarni.

Niniejsza refleksja ma na celu przyjrzenie się problemom z zakresu rozeznawania. Pierwszym krokiem, który może wprowadzić nas w zamysł Kościoła w tej materii, jest zadanie sobie pytania o to, co jest przedmiotem rozeznawania. Uwalnianie i egzorcyzmowanie to posługa miłosierdzia. (...)

Dwie konferencje ukazują istotę cierpienia, jakim posługuje się zły duch atakując człowieka, niezależnie od tego, czy jest on chrześcijaninem, czy nie. W ślad za tym rozpoznaniem przedstawiony zostanie przykład demonicznego działania – będąca dziś w modzie mediumiczność. (...)

Trzecia i czwarta konferencja zapoznają nas z tematyką rozeznawania u niektórych Ojców Kościoła i aktualnym nauczaniem Kościoła zawartym w Prawie Kanonicznym.

Pozostałe konferencje przedstawiają konkretne zagadnienia dotyczące rozeznawania w powiązaniu ze zjawiskami współczesnego świata, takimi jak rytuały inicjacyjne i współczesna muzyka „hard”. (...)

Każde z kolejnych spotkań poświęcone jest jednemu tematowi, co ma na celu wypracowywanie pełnej teologii egzorcyzmu i uwolnienia, dzięki wkładowi doświadczonych i bezpośrednio zajmujących się tymi sprawami osób.

O. Paul-Marie, f.j.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62927-53-1
Okładka twarda
Liczba stron 316
Wymiary 120 x 190 mm
Rok wydania 2013
Autor o. Joseph-Marie Verlinde
Autor o. Marc-Antoine Fontelle
Autor o. Benoit Domergue
Autor o. Paul-Marie de Mauroy
Autor o. Marie-Bernard
Autor o. Georges Morand
Autor o. Pascal Haegel
Znaczniki produktu