Różaniec bez granic

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 434066
24,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Inicjatywa modlitwy różańcowej w intencji naszej ojczyzny pod nazwą Różaniec do granic stała się wielkim wydarzeniem, które połączyło rozmodlonych Polaków.

Niektóre środowiska i media próbowały przedstawić tę akcję jako tworzenie „getta katolickiego”; izolowanie się od innych ludzi. To, co jednak było najważniejsze w tym wydarzeniu to autentyczne doświadczenie modlitwy. Ponad milion wiernych żarliwie modliło się o pokój dla Polski i świata.

Niezwykła akcja „Różaniec do granic” pokazała, że dla żarliwej modlitwy nie istnieją żadne bariery i granice. Wbrew obawom niektórych sceptycznie nastawionych mediów prawdziwa modlitwa nigdy nie dzieli, ale zawsze łączy ludzi i narody, przyczynia się do większego szacunku ludzi do siebie nawzajem, przybliża pokój.

Tak właśnie rozumiał różaniec św. Jan Paweł II: „Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwata Ojcu, człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. [...] Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju” (Castel Gandolfo, 1 października 1995).

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-406-6
Okładka miękka
Liczba stron 200
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Krzysztof Ziemiec
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu