Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Różaniec bez granic

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 434066
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Inicjatywa modlitwy różańcowej w intencji naszej ojczyzny pod nazwą Różaniec do granic stała się wielkim wydarzeniem, które połączyło rozmodlonych Polaków.

  Niektóre środowiska i media próbowały przedstawić tę akcję jako tworzenie „getta katolickiego”; izolowanie się od innych ludzi. To, co jednak było najważniejsze w tym wydarzeniu to autentyczne doświadczenie modlitwy. Ponad milion wiernych żarliwie modliło się o pokój dla Polski i świata.

  Niezwykła akcja „Różaniec do granic” pokazała, że dla żarliwej modlitwy nie istnieją żadne bariery i granice. Wbrew obawom niektórych sceptycznie nastawionych mediów prawdziwa modlitwa nigdy nie dzieli, ale zawsze łączy ludzi i narody, przyczynia się do większego szacunku ludzi do siebie nawzajem, przybliża pokój.

  Tak właśnie rozumiał różaniec św. Jan Paweł II: „Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwata Ojcu, człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. [...] Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju” (Castel Gandolfo, 1 października 1995).

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-406-6
  Okładkamiękka
  Liczba stron200
  Wymiary120 x 190 mm
  AutorKrzysztof Ziemiec
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu