Rotmistrz. Ilustrowana biografia Witolda Pileckiego

Wydawnictwo: Zona Zero
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 177987
54,90 zł
49,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Znam Jarka Wróblewskiego od lat. Mogę nawet powiedzieć, że się przyjaźnimy. Wiem, że postać mojego Taty go fascynuje, więc bada jego życie i pisze o nim, pracując w miejscu dla mnie szczególnym, jakim jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. To jest dla mnie miejsce święte, bo jest związane ze śmiercią mojego Taty. On był tu obecny, tu oddał życie i tu jest jego duch.

Myślę, że ta książka jest o tyle ważna i ciekawa, że pokazuje Tatę w sposób różnorodny i barwny. Bo taki był naprawdę - niezwykle ciekawym człowiekiem. Cieszę się, że coraz więcej osób będzie mogło poznawać życie Witolda Pileckiego i go naśladować. Bardzo ci dziękuję, Jarku.

Zofia Pilecka-Optułowicz - córka Witolda Pileckiego

Dzieje Ojca oraz historia naszej ojczyzny mają wyraźny wspólny mianownik. Wielu twórców to podkreśla. Książka Jarosława Wróblewskiego z Muzeum na Rakowieckiej, to kolejna próba wzbogacenia historii Ojca o nowe fakty. Przywracanie prawdy jest niezmiernie istotne dla tych, którzy żyją obecnie, ale przede wszystkim jest to ważne dla wychowania następnych pokoleń.

Andrzej Pilecki - syn Witolda Pileckiego

Specyfikacja
ISBN 978-83-66177-98-7
Okładka miękka
Liczba stron 528
Wymiary 160 x 240 mm
Autor Jarosław Wróblewski
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu