Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Rokitna 1915. Za Polskę!

  Kod katalogowy: 173424
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Komiks opowiada o heroicznej szarży drugiego szwadronu kawalerii, II Brygady Legionów Polskich, który nastąpił 13 czerwca 1915 roku pod Rokitną na Bukowinie. Ułani pod dowództwem rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza w czasie bohaterskiego ataku przełamali trzy linie okopów nieprzyjaciela, zdobywając pozycje rosyjskie. To historia, która wydarzyła się naprawdę...

  Marzyli o wolnej Polsce. Byli ochotnikami, członkami organizacji patriotycznych: towarzystw gimnastycznych, związków strzeleckich, Drużyn Bartoszowych i organizacji harcerskich. Wybuch Wielkiej Wojny między wrogimi Polsce mocarstwami stwarzał szansę, na jaką Polacy czekali od 123 lat. Teraz nareszcie mogli walczyć za Polskę. Niepodległość była niemal w zasięgu ręki.

  Powstanie Legionów Polskich rozpaliło nadzieję w sercach polskich patriotów. W legionowe szeregi wstępowali tak zawodowi żołnierze, doświadczeni dowódcy, jak i młodzi, kilkunastoletni chłopcy. Wszystkich bez wyjątku porywała wizja niepodległej Ojczyzny. Nie każdemu jednak dane było, aby jej doczekać. Ich ofiara nie poszła mimo to na marne. Udowodnili, jak waleczny jest polski żołnierz, kiedy walczy za swój kraj ojczysty.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-951734-2-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron44
  Wymiary210 x 300 mm
  AutorKrzysztof Komaniecki
  AutorJacek Stankiewicz
  AutorPiotr Kałuża
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu