Rokitna 1915. Za Polskę!

Wydawnictwo: Anons Press
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 173424
36,00 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Komiks opowiada o heroicznej szarży drugiego szwadronu kawalerii, II Brygady Legionów Polskich, który nastąpił 13 czerwca 1915 roku pod Rokitną na Bukowinie. Ułani pod dowództwem rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza w czasie bohaterskiego ataku przełamali trzy linie okopów nieprzyjaciela, zdobywając pozycje rosyjskie. To historia, która wydarzyła się naprawdę...

Marzyli o wolnej Polsce. Byli ochotnikami, członkami organizacji patriotycznych: towarzystw gimnastycznych, związków strzeleckich, Drużyn Bartoszowych i organizacji harcerskich. Wybuch Wielkiej Wojny między wrogimi Polsce mocarstwami stwarzał szansę, na jaką Polacy czekali od 123 lat. Teraz nareszcie mogli walczyć za Polskę. Niepodległość była niemal w zasięgu ręki.

Powstanie Legionów Polskich rozpaliło nadzieję w sercach polskich patriotów. W legionowe szeregi wstępowali tak zawodowi żołnierze, doświadczeni dowódcy, jak i młodzi, kilkunastoletni chłopcy. Wszystkich bez wyjątku porywała wizja niepodległej Ojczyzny. Nie każdemu jednak dane było, aby jej doczekać. Ich ofiara nie poszła mimo to na marne. Udowodnili, jak waleczny jest polski żołnierz, kiedy walczy za swój kraj ojczysty.

Specyfikacja
ISBN 978-83-951734-2-4
Okładka twarda
Liczba stron 44
Wymiary 210 x 300 mm
Autor Krzysztof Komaniecki
Autor Jacek Stankiewicz
Autor Piotr Kałuża
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: