Rok Świętego Józefa. Album

Wydawnictwo: Rafael
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 560550
29,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Czy św. Józef jest odpowiednim wzorcem dla naszych czasów? Czy jest postacią biblijną, która może przemówić w przekonujący sposób do współczesnego człowieka?

Dziś wielu ludzi cierpi z powodu zaburzenia, wręcz zagubienia swojej tożsamości. Coraz mniej oczywista jest odpowiedź na pytanie: co to znaczy być człowiekiem, mężczyzną, kobietą, ojcem, matką, Polakiem, Europejczykiem, katolikiem. Dzisiejszy świat potrzebuje więc takich wzorców jak św. Józef, który stał się orędownikiem, podporą i przewodnikiem w trudnych chwilach, jak również prawdziwym strażnikiem Kościoła oraz rodziny, czyniąc ze swego życia służbę.

W tym bogato ilustrowanym albumie czytelnik znajdzie szczery i autentyczny wzorzec patrona, a także pozna treść listu papieża Franciszka wprowadzającego Rok Świętego Józefa opatrzonego wstępem i wyjaśnieniem ks. prof. Roberta Skrzypczaka. Wszystko to, aby lepiej zrozumieć fenomen opiekuna Świętej Rodziny i oddać się Mu w opiekę. Część modlitewna to zachęta do podjęcia osobistych rozważań nad charyzmatami św. Józefa.

Fundamentalną postawą całego Kościoła winno być nabożne słuchanie Słowa Bożego, czyli całkowita gotowość wiernego służenia zbawczej woli Boga objawionej w Jezusie. I oto już na początku dziejów odkupienia odnajdujemy wcielony wzór posłuszeństwa - po Maryi - właśnie w Józefie (...) Józef jest przykładem człowieka, który „nabożnie słucha Słowa Bożego”.

św. Jan Paweł II

Specyfikacja
ISBN 978-83-66560-55-0
Okładka twarda
Liczba stron 112
Wymiary 210 x 290 mm
Autor praca zbiorowa
Rok wydania 2021
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: