-67%

Rodzina Ulmów (nowe wyd.)

Special Price 9,90 zł   Normalna cena 29,90 zł Oszczędzasz 20 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7569-863-3
Numer katalogowy 698633
Wymiary 195 x 260 mm
Okładka twarda
Ilość stron 96

Przejmująca historia polskiej rodziny, która poświęciła swoje życie, ratując Żydów.

Książka, na przykładzie rodziny Ulmów i innych rodzin we wsi Markowa ukrywających Żydów, opowiada o heroicznej postawie Polaków, katolików, którzy motywowani ewangeliczną zasadą miłości bliźniego narażali życie dla innych. Tę historię powinien poznać każdy, szczególnie w obliczu popularności tez głoszonych przez takich autorów jakTomasz Gross.

Wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Laykę Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. (...) Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że ich także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: „Patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów". (...) Od kul zginęły wszystkie dzieci Ulmów: Stasia, Basia, Władziu, Franus, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.

fragment książki

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny męczenników drugiej wojny światowej. Wśród kandydatów na ołtarze znajduje się również rodzina Ulmów.

Inni klienci kupili również