Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Resortowe dzieci. Biznes

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 794269
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Jakie są korzenie biznesu III RP? Czy przedsiębiorcy zajmujący czołowe pozycje w rankingach budowali swój biznes na zdrowych podstawach czy też wykorzystywali kontakty ze służbami specjalnymi?
  Dziennikarskie śledztwo oparte o materiały IPN zadaje kłam legendzie o spontanicznej transformacji gospodarczej Polski. Służby specjalne rozpoczęły demontaż socjalizmu i wybrały latynoamerykański model terapii szokowej. Do kontaktów z dr. Jeffreyem Sachsem, nazywanym później „ojcem polskiej transformacji”, oddelegowały oficera wydziału VIII SB.
  Niewidzialną rękę rynku z czasów planu Balcerowicza okrywały mankiety resortowego munduru.

  Poznamy błyskotliwych wizjonerów wolnego rynku, budowniczych finansowych potęg i rodzinnych korporacji biznesowych. Tylko niektórzy z nich ujawnili swoją współpracę ze służbami specjalnymi i przyznają się do niej otwarcie w Wikipedii. Większość gorliwie zaprzecza w stylu „paliłem, ale się nie zaciągałem”, nie pamięta żadnych faktów, albo deklaruje, że nie chce do nich wracać pamięcią. Niektórzy z bohaterów książki znaleźli się w niej ze względu na współpracę swoich rodziców z SB. Stawiamy pytanie, na ile ten fakt wpłynął na ich sukcesy finansowe?
  To nieprawda, że pierwszy milion trzeba było ukraść. Wystarczyło być wytypowanym przez służby specjalne PRL-u.

  W roku 2018, na podstawie listy 100 najbogatszych Polaków, naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli portret polskiego miliardera. Najbogatsi Polacy, którzy byli agentami SB albo członkami PZPR, mają majątek o 73 proc. wyższy od tych, którzy w PRL-u nie startowali. Przypadek? Zapewne. Ale umiejętnie sterowany.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-426-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron554
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorDorota Kania
  AutorJerzy Targalski
  AutorMaciej Marosz
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu