-13%

Przykładna para. Św. Joanna Beretta i Piotr Molla

Special Price 34,90 zł   Normalna cena 39,90 zł Oszczędzasz 5 zł
Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-67336-44-4
Numer katalogowy 336444
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 160
Rok wydania 2022

Publikacja na 100-lecie urodzin św. Joanny Beretty Molli
Książkę otwiera krótka biografi a bohaterów: św. Joanny Beretty i Piotra Molli, oraz kronika najważniejszych momentów ich małżeńskiego życia. Czytelnik poznaje wspólną życiową drogę Joanny i Piotra poprzez ich korespondencję, która znakomicie oddaje ducha ich relacji narzeczeńskich, małżeńskich i rodzicielskich. Ze wzajemnych listów wyłania się także wielka osobowość i duchowość Piotra Molli, godnego męża świętej kobiety.
Listy te w opinii wielu to żywy przykład tego, co Magisterium Kościoła mówi o relacji kobiety i mężczyzny. Joanna i Piotr mogą być uważani zarówno za prekursorów, jak i wcielenie nauczania Kościoła na temat rodziny w ostatnich latach, a tym samym za aktualny wzór dla chrześcijańskich małżeństw. Dla tej przykładnej pary nie miała zastosowania formuła małżeńska „aż śmierć nas nie rozłączy”, ale „dopóki śmierć nie pozwoli nam się spotkać na nowo”.
Publikacja jest owocem cennej współpracy ks. prof. mons. Ennio Apeciti oraz Gianny Emanueli Molli. Do książki dołączona została płyta z filmem Dariusza Reguckiego Święta Gianna Beretta Molla. Obcowanie świętych oraz kilkoma dodatkami, w tym archiwalnymi materiałami filmowymi z zaręczyn i ślubu Joanny i Piotra, a także wzruszający zapis wideo, na którym Gianna Emanuela, córka świętej, czyta jeden z listów swojego ojca do jej świętej mamy.

Książka z płytą DVD

Inni klienci kupili również