Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Protestantyzm potępiony przez papieży

  Wydawnictwo: Polonia Christiana
  Kod katalogowy: 739576
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Unikalny zbiór dokumentów, pism i artykułów, które na przestrzeni kilku wieków jednoznacznie oceniły i potępiły rewolucyjno-destrukcyjne działania Lutra i jego naśladowców. Zamieszczono tu dokumenty Magisterium Kościoła katolickiego oraz teksty różnych autorów na temat twórcy Reformacji i protestantyzmu.

  Bunt, sprzeciw i kontestacja na przestrzeni wieków często bywały początkiem wielkich i dobrych przeobrażeń. Szczególnie wtedy, gdy sprzeciwiano się myślom i ideom, które burzyły porządek chrześcijańskiego świata i przykładały rękę do jego dewaluowania oraz niszczenia. Czarnymi zgłoskami na kartach historii wpisywały się jednak i takie bunty, które z zasady skierowane były antagonistycznie w stronę ludzi i instytucji wiernie trwających przy Bożym prawie. Kościół Rzymski wiele razy doświadczał takich działań, które w rzekomo dobrej wierze, wprowadzały zamęt w sercach wiernych, a ostatecznie doprowadzały do rozłamów w chrześcijańskich wspólnotach.

  W taki między innymi sposób dał się poznać protestantyzm. Zapoczątkowany przez Marcina Lutra ruch nie tylko podzielił Kościół, ale i swoimi poglądami stworzył swego rodzaju „styl życia”, który już u podstaw zakładał antykatolickie nastawienie i działanie.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-88739-57-6
  Okładkamiękka
  Liczba stron320
  Liczba stron170 x 240 mm
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu