Protestantyzm potępiony przez papieży

Wydawnictwo: Polonia Christiana
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 739576
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Unikalny zbiór dokumentów, pism i artykułów, które na przestrzeni kilku wieków jednoznacznie oceniły i potępiły rewolucyjno-destrukcyjne działania Lutra i jego naśladowców. Zamieszczono tu dokumenty Magisterium Kościoła katolickiego oraz teksty różnych autorów na temat twórcy Reformacji i protestantyzmu.

Bunt, sprzeciw i kontestacja na przestrzeni wieków często bywały początkiem wielkich i dobrych przeobrażeń. Szczególnie wtedy, gdy sprzeciwiano się myślom i ideom, które burzyły porządek chrześcijańskiego świata i przykładały rękę do jego dewaluowania oraz niszczenia. Czarnymi zgłoskami na kartach historii wpisywały się jednak i takie bunty, które z zasady skierowane były antagonistycznie w stronę ludzi i instytucji wiernie trwających przy Bożym prawie. Kościół Rzymski wiele razy doświadczał takich działań, które w rzekomo dobrej wierze, wprowadzały zamęt w sercach wiernych, a ostatecznie doprowadzały do rozłamów w chrześcijańskich wspólnotach.

W taki między innymi sposób dał się poznać protestantyzm. Zapoczątkowany przez Marcina Lutra ruch nie tylko podzielił Kościół, ale i swoimi poglądami stworzył swego rodzaju „styl życia”, który już u podstaw zakładał antykatolickie nastawienie i działanie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-88739-57-6
Okładka miękka
Liczba stron 320
Liczba stron 170 x 240 mm
Rok wydania 2017
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: