Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Prorok z Nowego Jorku

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 268443
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 34,90 zł
  19,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Życie ks. Richarda Neuhausa to gotowy materiał na scenariusz filmu. Ten luterański pastor ramię w ramię z Martinem Lutherem Kingiem walczy z rasizmem. W późniejszym czasie angażuje się w obronę życia nienarodzonych, dochodząc po latach do wniosku, że najważniejszą instytucją chroniącą człowieka jest Kościół katolicki. Zostaje więc katolikiem, przyjmuje święcenia kapłańskie i poświęca się głoszeniu prawdy o Bogu i człowieku, którą odkrył w Kościele. Głoszeniu radykalnemu, bo jak twierdzi - nie po to został katolikiem, żeby być złym katolikiem. Prorok z Nowego Jorku to najlepszy dowód tego radykalizmu, połączonego z poczuciem humoru i zmysłem obserwacji. Jeśli chcesz zrozumieć, czym jest katolicyzm, przeczytaj tę książkę.

  Odwaga w myśleniu i szlachetność w działaniu, całkowicie niepodatne na profity, koniunktury i okoliczności, pociągały ku RJN rzesze ludzi, budowały głębokie przyjaźnie i budziły irytację u ludzi mu nieprzychylnych.

  o. Maciej Zięba

  Richard John Neuhaus przekonywał o znaczeniu moralności w demokratycznej polityce. Czynił to ze szczególną siłą, z ciętym poczuciem humoru, a nawet z niestrudzoną radością bojowania. (...) Był pogodnym wojownikiem, który zszedł z pola intelektualnej i duchowej walki dopiero wtedy, kiedy zabił go nowotwór.

  George Weigel

  Niewielu ludzi ma tak wielkie zasługi dla naszych przełomowych czasów, jak ksiądz Richard John Neuhaus.

  Carl A. Anderson (Najwyższy Rycerz Kolumba)

  Richard John Neuhaus (1936-2009) - amerykański kapłan, publicysta, działacz społeczny. W 1990 roku założył i do śmierci redagował niezwykle opiniotwórcze pismo „First dhings”. Pełnił rolę nieformalnego doradcy duchowego prezydenta Georgea W. Busha.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62268-44-3
  Okładkamiękka
  Liczba stron458
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorRichard John Neuhaus
  Rok wydania2010
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *