Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Prorocy

  Wydawnictwo: Esprit
  Kod katalogowy: 859500
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 89,00 zł
  79,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 79,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  “Jakim człowiekiem jest prorok?” - pyta we wstępie do Proroków Abraham Joshua Heschel, jeden z największych teologów żydowskich XX wieku.

  Prorok to przede wszystkim człowiek nadzwyczajnie wyczulony na zło. „Dla nas pojedynczy akt niesprawiedliwości - oszukiwanie w interesach czy wyzyskiwanie biednych - to drobnostka; dla proroków zaś to zbrodnia”. Książka A.J. Heschela zaznajamia nas z postaciami poszczególnych proroków, omawia sytuację historyczną, w której żyli, gromadzi dotyczące proroków poglądy filozofów i badaczy od starożytności aż do XX wieku. Przede wszystkim jednak skupia się na wielkich tajemnicach prorokowania, tłumaczy, czym jest prorocze natchnienie, współodczuwanie z Bogiem oraz czym są Boży gniew i smutek. Wreszcie - zajmuje się misją proroków wobec ludu i tym, jak lud odpowiadał na ich przesłanie, a więc także i największymi ludzkimi wadami: bezdusznością i zatwardziałością serca.

  Prorocy to jedna z najważniejszych książek A.J. Heschela, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych książek o Bogu. Całkowicie zmienia ona rozumienie sformułowania „Bóg starote-stamentowy”, które kojarzyło się dotąd z surowym, skłonnym do gniewu i karania sędzią.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66859-50-0
  Okładkatwarda
  Liczba stron816
  Wymiary160 x 210 mm
  AutorAbraham Joshua Heschel
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *