Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Prawdziwe oblicze islamu

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 647904
  Dostępność: W magazynie
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Książka Prawdziwe oblicze islamu otrzymała Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 w kategorii „Książka Autora Zagranicznego”!

  To zapewne jedna z najbardziej politycznie niepoprawnych książek, jakie ostatnio czytałem.

  Paweł Lisicki

  Ksiądz Guy Pages z mocą słowa właściwą prorokom piętnuje mielizny i słabości obecnej zachodniej uległości wobec islamu. Książka, będąca owocem jego wieloletnich badań, poszukuje prawdy o złożonej rzeczywistości islamu, często zupełnie nieznanej Europejczykom. To obszerne dzieło, napisane w popularnej formie pytań i odpowiedzi, pozwala zorientować się w meandrach islamskiej religii, kultury i obyczajowości - bez przemilczeń, stereotypów i ulegania mitom politycznej poprawności. Lektura książki pozwoli czytelnikom nieznającym islamu uniknąć szkodliwych nieporozumień i złudzeń oraz lepiej zdać sobie sprawę z różnic kulturowych i mentalnych, które bywają zarzewiem konfliktów z silnymi i coraz liczniejszymi społecznościami muzułmańskimi w Europie.

  Przedstawiamy mini-wywiad z ks. Pagesem:

  Książka „Prawdziwe oblicze islamu”, której ksiądz jest autorem, otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks” 2021. Czy ksiądz docenia to wyróżnienie? Co ono znaczy dla księdza?

  Doceniam to wyróżnienie tym bardziej, że z pewnością we Francji nie mógłbym otrzymać takiej nagrody, tak bardzo Kościół jest tam sparaliżowany strachem przed niezadowoleniem islamu. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla zainteresowania i wagi mojej pracy. Przynosi mi pociechę naszej wspólnej wiary, którą moi polscy bracia rozciągają na mnie poza apostazją i zdradami Unii Europejskiej. Jest zachętą do stania mocno w Panu!

  Czy książka została przetłumaczona na języki inne niż polski?

  Tak, książka została przetłumaczona na język włoski. Wkrótce pojawi się tłumaczenie na angielski i arabski, jeśli Bóg da.

  Wyróżnienie zostało przyznane w rocznicę bitwy pod Chocimiem w 1621 r., kiedy Polska zatrzymała pochód islamu na Europę przez Turcję. Chciałby Ojciec coś powiedzieć polskim czytelnikom?

  To wielki zaszczyt, że wręczenie mojej nagrody może być związane z rocznicą zwycięstwa unii polsko-litewskiej nad najeźdźcą tureckim w bitwie pod Chocimiem w 1621 roku. Powiedziałbym Polakom, że wolność i wiara, której wasi ojcowie wtedy bronili wciąż są zagrożone przez islam, ponieważ jest to w jego DNA. W CNN talibowie zadeklarowali 15 sierpnia: „Prawo szariatu wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na cały świat. Nie spieszymy się. Wierzymy, że ten dzień nadejdzie. Dżihad nie skończy się aż do Dnia Sądu. „Nie ma wątpliwości, że zwycięstwo talibów obudzi nadzieje i tchnie nową energię w dżihad… Marzenie sojuszu talibów z Turcją, m.in o przywróceniu kalifatu i ustanowieniu prawa szariatu na całym świecie jest jednym z najgorszych niebezpieczeństw, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Kto rzeczywiście może przyjść Po Chrystusie, jeśli nie Antychryst?

  Autor książki, abbe Guy Pages, mówi o Islamie w filmie "Fatima. Orędzie wciąż aktualne" (reż. Jarosław Mańka):

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7864-790-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron536
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorGuy Pages
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu