Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Poza polityczną poprawnością

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 432376
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 19,90 zł
  9,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Polska, Europa i Kościół między nihilizmem a islamem.

  Poza polityczną poprawnością. Polska, Europą i Kościół między nihilizmem a islamem” to książka pełna mocnych i bezkompromisowych teksów Pawia Lisickiego.

  Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” nie ucieka od podejmowania tematów trudnych, kontrowersyjnych i formułowania radykalnych tez. W poszukiwaniu prawdy odważnie stawia pytania i w oparciu o rozsądek i powszechnie znane fakty stara się na nie odpowiadać - bez obaw, że narazi się tym czy innym środowiskom.

  Dokąd zmierza kultura laicyzującej się Europy? Czy chrześcijaństwo zachodnie zostanie wyparte przez islam? Jaką postawę przyjąć wobec fali muzułmańskich imigrantów? Jakie tendencje zachodzą w światowej i polskiej polityce? Czy wciąż staje się ona coraz bardziej liberalna, czy może nadeszła pora na kontrrewolucję? Autor podejmuje także tematy z zakresu polskiej polityki historycznej, a szczególnie niełatwego dialogu z Niemcami i narodem żydowskim.

  Interesującym dodatkiem do książki są zamieszczone na końcu wywiady - zarówno te przeprowadzone z redaktorem Lisickim, jak i te, w których on sam zadaje pytania. Jego rozmówcami są takie osobistości, jak na przykład kardynał Joseph Ratzinger, Leo Scheffczyk jeden z wybitnych teologów katolickich, profesor dogmatyki na Uniwersytecie w Monachium, Roberto de Mattei, wykładowca historii chrześcijaństwu i historii Kościoła na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie, wiceprzewodniczący Włoskiej Narodowej Rady Badań Naukowych.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-237-6
  Okładkamiękka
  Liczba stron270
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorPaweł Lisicki
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu