Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Potop’39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 057603
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Spójrz na kampanię wrześniowa oczami jej uczestników.
  Walcz z wrogiem. Ocal honor, gdy nie jesteś w stanie obronić wolności.

  Ostatnie dni sierpnia 1939 roku. Marszałek Rydz-Śmigły stoi przed dramatycznym wyborem. Musi zostać ogłoszona powszechna mobilizacja, lecz to rozdrażni Niemców. Nad Polską ciąży widmo rychłej wojny. Wreszcie decyzja zapada. Oficerowie Sztabu Głównego rozsyłają rozkazy, a na ulicach Warszawy pojawiają się plakaty mobilizacyjne. Życie powołanych do walki ma już nigdy nie wrócić na właściwe tory. Huk eksplozji, stukot broni maszynowej, ryk silników, krzyki rannych od tej chwili staną się codziennością polskiego żołnierza.

  Nadchodząca wojna obnaży wszystkie słabości II RP. Uprzytomni sojusznikom Polski, jak bardzo się mylili. Ujawni prawdziwe zamiary Sowietów. Lecz przede wszystkim udowodni światu, że Polacy nie będą bezczynnie patrzeć, jak zagarnia się ich ziemię. Że bez względu na wszystko staną do walki o wolność. Jako pierwsi.

  W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej spójrz na kampanię wrześniową oczami jej uczestników. Stań w jednym szeregu z wrześniowymi obrońcami. Poczuj ciężar odpowiedzialności spoczywający na dowódcach podejmujących decyzje w newralgicznych momentach walki. Jak wielu niepowodzeń można było uniknąć? Które wybory okazały się słuszne?

  Kacper Śledziński - historyk i publicysta, autor bestsellerowych książek historycznych (Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka, Cichociemni. Elita polskiej dywersji, Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej, Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych, Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa oraz W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP). Pisze „takie książki, jakie sam chciałby przeczytać".

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-5760-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron416
  Wymiary160 x 230 mm
  AutorKacper Śledziński
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu