Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Post jako praktyka duchowa. Ojcowie Kościoła o poście

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 434738
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Wybór tekstów Ojców Kościoła jest poświęcony znaczeniu postu w życiu chrześcijańskim. Wśród autorów pism są między innymi: Św. Bazyli Wielki, Św. Augustyn, Św. Piotr Chryzolog, Tertulian. Większość tekstów została po raz pierwszy przetłumaczona na język polski.

  Wyboru i opracowania dokonał wybitny patrolog o. prof. Leon Nieścior OMI. W obszernym wstępie wprowadza czytelnika w historię i teologię postu w Kościele. W jaki sposób i w jakie dni pościli pierwsi chrześcijanie? Jak wyglądała dieta Ojców Pustyni? Jaki jest duchowy wymiar postu?

  Ten, który pości, powinien być wstrzemięźliwy pod każdym względem, a przede wszystkim powinien powściągać język. Nie samo tylko powstrzymywanie się od pokarmów nazywa się postem, ale podczas postu powinieneś wystrzegać się mściwości, popędliwości, gniewu, zazdrości, kłótni, walki, kłamstwa, zawiści, obmowy.[...] Korzystniejsze jest dla ciebie jedzenie mięsa i picie wina od podgryzania ludzi językiem. [...] Ten, kto pości, powinien przede wszystkim powstrzymywać język od paplania, podstępów, potwarzy, wyśmiewania i kpin. Inaczej lepiej, żeby nie pościł, bo drwi z samego siebie.

  Pseudo-Euzebiusz z Aleksandrii

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-473-8
  Okładkamiękka
  Liczba stron220
  Wymiary140 x 200 mm
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu