Ponad wschodem i zachodem. Problemy rozumienia liturgii

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 959000
24,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Osoba Autora, ojca Roberta Tafta, nie wymaga żadnych uwag i recenzji, gdyż jest on jednym z najwybitniejszych współczesnych liturgistów. Dlatego też odnoszę się do przekładu. Przede wszystkim samą inicjatywę wydania w języku polskim prac Roberta Tafta należy uznać za niezwykle trafną. Być może przyczyni się ona do większego zainteresowania liturgią chrześcijańską. Jeżeli chodzi natomiast o sam przekład, to jest on bardzo poprawny i nie budzi zastrzeżeń. Tłumacze włożyli duży wysiłek w przyswojenie polskiemu czytelnikowi niekiedy trudnych opisów i słownictwa. Opublikowanie książki Roberta Tafta (w istocie jest to zbiór jego artykułów) należy uznać za wydarzenie na naszym rynku wydawniczym. Mam nadzieję, że zarówno publikacja tej książki, jak i innych książek w serii „Źródło i Szczyt" przyczyni się do pogłębienia wiedzy religijnej Polaków.

ks. Henryk Paprocki

Ponad Wschodem i Zachodem to fascynujący zbiór tekstów Tafta, przedstawiający najważniejsze tematy zgłębiane przez autora podczas wieloletnich badań. Oprócz tekstów podstawowych i wprowadzających w liturgiczną duchowość Wschodu, Taft podejmuje również kwestie szczegółowe, takie jak problem teologii niedzieli, chrześcijańskiego świętowania, koncelebry czy sposobu przyjmowania komunii świętej. Niniejsza książka w przenikliwy i atrakcyjny sposób ukazuje, jak różne tradycje liturgiczne mogą się wzajemnie ubogacać.

Robert F. Taft SJ (T932-) - amerykański jezuita, archimandryta Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, ekspert i doradca Stolicy Apostolskiej w dziedzinie liturgii wschodnich, emerytowany profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego. Autor wielu przełomowych prac i ceniony autorytet naukowy.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7595-900-0
Okładka miękka
Liczba stron 420
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Robert F. Taft
Rok wydania 2014
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: