Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ponad wschodem i zachodem. Problemy rozumienia liturgii

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 959000
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 24,90 zł
  9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Osoba Autora, ojca Roberta Tafta, nie wymaga żadnych uwag i recenzji, gdyż jest on jednym z najwybitniejszych współczesnych liturgistów. Dlatego też odnoszę się do przekładu. Przede wszystkim samą inicjatywę wydania w języku polskim prac Roberta Tafta należy uznać za niezwykle trafną. Być może przyczyni się ona do większego zainteresowania liturgią chrześcijańską. Jeżeli chodzi natomiast o sam przekład, to jest on bardzo poprawny i nie budzi zastrzeżeń. Tłumacze włożyli duży wysiłek w przyswojenie polskiemu czytelnikowi niekiedy trudnych opisów i słownictwa. Opublikowanie książki Roberta Tafta (w istocie jest to zbiór jego artykułów) należy uznać za wydarzenie na naszym rynku wydawniczym. Mam nadzieję, że zarówno publikacja tej książki, jak i innych książek w serii „Źródło i Szczyt" przyczyni się do pogłębienia wiedzy religijnej Polaków.

  ks. Henryk Paprocki

  Ponad Wschodem i Zachodem to fascynujący zbiór tekstów Tafta, przedstawiający najważniejsze tematy zgłębiane przez autora podczas wieloletnich badań. Oprócz tekstów podstawowych i wprowadzających w liturgiczną duchowość Wschodu, Taft podejmuje również kwestie szczegółowe, takie jak problem teologii niedzieli, chrześcijańskiego świętowania, koncelebry czy sposobu przyjmowania komunii świętej. Niniejsza książka w przenikliwy i atrakcyjny sposób ukazuje, jak różne tradycje liturgiczne mogą się wzajemnie ubogacać.

  Robert F. Taft SJ (T932-) - amerykański jezuita, archimandryta Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, ekspert i doradca Stolicy Apostolskiej w dziedzinie liturgii wschodnich, emerytowany profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego. Autor wielu przełomowych prac i ceniony autorytet naukowy.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7595-900-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron420
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorRobert F. Taft
  Rok wydania2014
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu