Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Polska księga zwierząt. Gatunki zagrożone

  Wydawnictwo: Dragon
  Kod katalogowy: 875567
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 149,00 zł
  49,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 49,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Wyjątkowe dzieło opracowane przez grono naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które bardzo obszernie i kompetentnie omawia najbardziej zagrożone gatunki polskiej fauny.

  Publikacja ma charakter popularnonaukowy i jest kierowana dla szerokiego grona odbiorców. W pierwszej części dzieła autorzy szeroko opisują 300 wybranych przez siebie zagrożonych gatunków zwierząt. Każda prezentacja składa się z 3 elementów: Występowanie i biologia, Zagrożenia oraz Ochrona. Bogata treść została zilustrowana barwnymi fotografiami lub rycinami opisywanych zwierząt. Przy każdym opisywanym gatunku umieszczono oznakowanie stopnia zagrożenia, przyznane w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Opisową część publikacji kończy zestawienie, w którym przedstawiono systematykę wybranych 300 zagrożonych gatunków.

  W drugiej części zamieszczona została aktualna, kompletna lista zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce. W zamieszczonym zestawieniu znajduje się prawie 2800 gatunków zwierząt, wśród których ponad 160 gatunkom przypisano kategorię CR, czyli krytycznie zagrożonych. Na końcu zamieszczono słowniczek trudniejszych pojęć oraz obszerną bibliografię.

  Polska Księga Zwierząt. Gatunki zagrożone jest publikacją nowatorską, fachowo opracowaną i wydaną w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7887-556-7
  Okładkatwarda
  Liczba stron376
  Wymiary250 x 340 mm
  AutorArtur Taszakowski
  AutorDominik Chłond
  AutorMariusz Kanturski
  AutorŁukasz Depa
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu