Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Pius XII. Zniesławiony papież. Pod rzymskim niebem. Flm DVD

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 696967
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  9,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Bardzo ciekawy, świetnie zrealizowany film fabularny o Piusie XII, dołączony do znakomitej publikacji obalającej najbardziej popularny mit lewicowej propagandy dotyczący Piusa XII. Autor przekonuje, że oskarżenia wobec Piusa XII to wyjątkowo perfidny zamach na dobre imię papieża, którego postawa i czyny podczas II wojny światowej zasługują na najwyższe uznanie. Ojciec Święty otworzył klasztory, seminaria, a nawet Castel Gandolfo, ukrywając tysiące ludzi. W ten sposób przyczynił się do ocalenia kilkuset tysięcy Żydów.

  O filmie: Pius XII. Pod rzymskim niebem

  Rok 1943, Rzym - wojska włoskie podpisują zawieszenie broni. Niestety skutkuje to większymi represjami nakładanymi przez faszystowskie władze na ludność cywilną. Szczególne prześladowania dotyczą społeczności żydowskiej, poddanej brutalnym aresztowaniom, grabieży i deportacjom.

  Podobny los przypada w udziale pięknej Miriam, której rodzina zostaje rozdzielona, a ona trafia do służby u nazistów. Dwaj dotychczasowi konkurenci o jej względy, Davide i Marco, łączą siły, aby uwolnić dziewczynę i ukryć się w jednym z rzymskich klasztorów, które Papież Pius XII ogłasza eksterytorialnymi posiadłościami Watykanu. W ten sposób Papież usiłuje ratować żydowską ludność przed represjami nazistów. Jednak ukrywanie ich w klasztorach i kościołach oraz próby wpływania na decyzje niemieckich dowódców legną u podstaw spisku inspirowanego przez Hitlera, mającego na celu porwanie następcy św. Piotra.

  W tle działań wojennych i wielkiej polityki ważącej o losach świata, rozgrywają się dramaty zwykłych ludzi, którzy codziennie stają do walki o życie, rodzinę i miłość...

  Film z dwóch perspektyw przybliża skomplikowane zagadnienia tragicznych wydarzeń II Wojny Światowej oraz postawę papieża Piusa XII, która do dziś budzi wiele sporów i kontrowersji.

  Czas trwania filmu: 201 min., napisy polskie, lektor polski, reż.: Christian Duguay.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-696-7
  Okładkamiękka
  Liczba stron32
  Wymiary135 x 185 mm
  AutorMarek Balon
  AutorChristian Duguay
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu