-67%

Pius XII. Zniesławiony papież. Pod rzymskim niebem. Flm DVD

Special Price 9,90 zł   Normalna cena 29,90 zł Oszczędzasz 20 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7569-696-7
Numer katalogowy 696967
Wymiary 135 x 185 mm
Okładka miękka
Ilość stron 32

Bardzo ciekawy, świetnie zrealizowany film fabularny o Piusie XII, dołączony do znakomitej publikacji obalającej najbardziej popularny mit lewicowej propagandy dotyczący Piusa XII. Autor przekonuje, że oskarżenia wobec Piusa XII to wyjątkowo perfidny zamach na dobre imię papieża, którego postawa i czyny podczas II wojny światowej zasługują na najwyższe uznanie. Ojciec Święty otworzył klasztory, seminaria, a nawet Castel Gandolfo, ukrywając tysiące ludzi. W ten sposób przyczynił się do ocalenia kilkuset tysięcy Żydów.

O filmie: Pius XII. Pod rzymskim niebem

Rok 1943, Rzym - wojska włoskie podpisują zawieszenie broni. Niestety skutkuje to większymi represjami nakładanymi przez faszystowskie władze na ludność cywilną. Szczególne prześladowania dotyczą społeczności żydowskiej, poddanej brutalnym aresztowaniom, grabieży i deportacjom.

Podobny los przypada w udziale pięknej Miriam, której rodzina zostaje rozdzielona, a ona trafia do służby u nazistów. Dwaj dotychczasowi konkurenci o jej względy, Davide i Marco, łączą siły, aby uwolnić dziewczynę i ukryć się w jednym z rzymskich klasztorów, które Papież Pius XII ogłasza eksterytorialnymi posiadłościami Watykanu. W ten sposób Papież usiłuje ratować żydowską ludność przed represjami nazistów. Jednak ukrywanie ich w klasztorach i kościołach oraz próby wpływania na decyzje niemieckich dowódców legną u podstaw spisku inspirowanego przez Hitlera, mającego na celu porwanie następcy św. Piotra.

W tle działań wojennych i wielkiej polityki ważącej o losach świata, rozgrywają się dramaty zwykłych ludzi, którzy codziennie stają do walki o życie, rodzinę i miłość...

Film z dwóch perspektyw przybliża skomplikowane zagadnienia tragicznych wydarzeń II Wojny Światowej oraz postawę papieża Piusa XII, która do dziś budzi wiele sporów i kontrowersji.

Czas trwania filmu: 201 min., napisy polskie, lektor polski, reż.: Christian Duguay.