Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Pieśń nad Pieśniami

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 956825
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,00 zł
  19,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Pieśń nad Pieśniami jest wykładnią miłości doskonałej, wskazując na więź jaka powinna łączyć dwoje zakochanych. Wymienia przymioty miłości wśród których za najważniejsze uznaje się: wierność, zaufanie, czystość.
  Bohater - Oblubieniec kontempluje piękno duchowe i fizyczne swojej wybranki - Oblubienicy.
  Pieśń nad Pieśniami jest utworem symbolicznym, zatem to dzieło można odczytywać na kilku poziomach. Dla chrześcijan te miłosne kochanków pieśni są dialogiem między Jezusem a Kościołem, natomiast dla wyznawców judaizmu jest to rozmowa Boga z Izraelem. Oblubieniec to Bóg (Chrystus), który okazuje swoją bezwarunkową miłość do Oblubienicy. Oblubienica reprezentuje lud Boży, Kościół, Maryję, który z czasem rozwija się, dojrzewa duchowo, by w pełni odwzajemnić uczucie Oblubieńca.
  Relacja Boga z człowiekiem opiera się na miłości doskonałej, chociaż człowiek nie zawsze umie ją odczytać i odwzajemnić. Oblubieniec jak cierpliwy Ojciec nie przestaje ufać w nawrócenie człowieka, czego wyrazem jest miłosierne przebaczanie win.

  Pieśń nad Pieśniami była przedmiotem analiz wielu wybitnych teologów. Jedną z najgłębszych interpretacji mistycznych tego utworu w kulturze chrześcijańskiej zaproponował św. Bernard z Clairvaux, w postaci zbioru 86 homilii. Przedstawił w nich relację Bóg-Oblubieniec i dusza ludzka-Oblubienica. Żyjący w XVI w. św. Jan od Krzyża jest także autorem wybitnej i najpełniejszej interpretacji tego biblijnego tekstu.
  Pieśń nad Pieśniami od dawna była inspiracją dla artystów: poetów, malarzy, muzyków.

  Pięknie ilustrowane wydanie Pieśń nad Pieśniami to wymarzony prezent dla zakochanych i nowożeńców. Ofiarowane wraz z życzeniami, aby miłość towarzyszyła im przez całe życie z pewnością sprawi, że dzień złożenia sobie przysięgi małżeńskiej na zawsze pozostanie w ich pamięci.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7595-682-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron32
  Wymiary215 x 235 mm
  AutorKazimierz Romaniuk
  Rok wydania2013
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *