Papież z dalekiego kraju. Biografia papieża Franciszka

Wydawnictwo: Esprit
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
22,90 zł
20,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Kardynał Jorge Mario Bergoglio nie był typem bukmacherów; większość dziennikarzy i watykanistów w ogóle nie brała go pod uwagę jako kandydata na papieża. Już dziś wiemy, że jest to postać wyjątkowa, wymykająca się schematom. Franciszek nie założył tradycyjnych czerwonych papieskich butów, nie zamieszkał w Pałacu Apostolskim, wybierając skromny apartament hotelowy w Domu św. Marty, zrezygnował ze zwyczaju jeżdżenia wszędzie limuzyną czy opancerzonym papamobile, by móc bezpośrednio spotykać się z wiernymi, choć na pewno zdaje sobie sprawę, że takie zachowanie wielu może niepokoić, a nawet gorszyć.

Ta wyjątkowa biografia pomoże nam zrozumieć, dlaczego Papież Franciszek przyjął taką, a nie inną postawę oraz dlaczego tak ważne są dla niego prostota i ubóstwo, które przekłada nad wystawne ceremoniały.

Poznamy życiowe wybory, zamiłowania i pasje biskupa Rzymu, nieznane fakty z jego życia, ale co najważniejsze: przekonania i poglądy moralne, których korzenie czerpią z bogactwa jezuickiej duchowości i doświadczeń Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Przekonamy się również, czego możemy oczekiwać od Franciszka, o którym już dziś wiadomo, że pragnie Kościoła ubogiego i dla ubogich.

Czy to możliwe, aby jego marzenie się spełniło?

Odpowiedzi na to możemy szukać w tej książce.

Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży

Specyfikacja
ISBN 978-83-63621-25-4
Okładka miękka
Liczba stron 200
Wymiary 115 x 195 mm
Autor Thomas J. Craughwell
Rok wydania 2013
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: