Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Papież Pius X. Wobec kryzysu modernistycznego

  Wydawnictwo: Capital
  Kod katalogowy: 037818
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Modernizm wywołał bardzo duży kryzys w Kościele, stworzył napięcie między nauką a Kościołem. Moderniści nie zgadzali się z nauką Kościoła w kwestii dogmatów, natchnienia Pisma Świętego czy nawet boskości Jezusa Chrystusa. Doprowadziło to do zdecydowanych kroków ze strony Kościoła. Próby rozwiązania problemu modernistycznego dzielą teologów i historyków. Należałoby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego tak mocno walczono z tymi poglądami i jakimi sposobami? Kościół ma bowiem stać w obronie depozytu wiary i czystości doktryny, nie może bronić herezji i błędów, które działają na zgubę dusz.

  Niniejsza publikacja przedstawia reakcję papieża Piusa X i Kościoła na teologiczne i filozoficzne poglądy nurtu „modernistów” w Kościele katolickim. Ma ona również za zadanie przedstawienie poglądów modernistycznych i ukazanie zagrożenia, jakie za sobą niosą również po śmierci Ojca Świętego Piusa X.

  Alicja Lewicka — ur. w 1989 roku we Wrocławiu. Ukończyła studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Doktorantka na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu na specjalizacji: historia Kościoła.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-64037-81-8
  Okładkamiękka
  Liczba stron140
  Wymiary120 x 190 mm
  AutorAlicja Lewicka
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu