Panteon Wielkich Polaków

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 668265
34,00 zł
15,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu to dzieło ludzkich serc, które powstało olbrzymim nakładem pracy, na chwałę Boga, jako wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II. W jego tworzenie włączyło się wielu wybitnych artystów, dzięki czemu świątynia, oprócz tego, że uczy i wychowuje, zachwyca nas i cieszy swoim pięknem.

Cały wystrój kościoła nawiązuje do dziejów chrześcijaństwa i kultury polskiej oraz ich znaczenia dla budowania Narodu. Takim dziełem z całą pewnością jest, namalowany przez Ewę i Cezarego Sienkiel, panteon z postaciami wybitnych Polaków, znajdujący się w świątyni. O wyborze sylwetek, które się nań składają, decydowali o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR oraz prof. dr hab. Mieczysław Ryba i należy zaznaczyć, że wybór ich został podyktowany pragnieniem ukazania w sposób symboliczny pochodu pokoleń wiernych Bogu i Ojczyźnie.

Niniejszy album jest doskonałym uzupełnieniem tej idei, gdyż prezentuje poszczególne postaci, dopowiadając słowem ich historie - opisane przez Joannę Wieliczka-Szarkową - dzięki czemu staje się piękną pamiątką. Pamiątką dla samego sanktuarium, ale i dla tej przewodniej myśli, która opowiada polską historię i tłumaczy przez przykład, jak to się dzieje, że przez wieki duch w narodzie nie gaśnie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-64668-26-5
Okładka twarda
Liczba stron 80
Wymiary 170 x 250 mm
Autor Joanna Wieliczka-Szarkowa
Rok wydania 2017
Znaczniki produktu