Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 436176
34,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Książka Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia, która trafia do rąk Czytelników, jest diariuszem ostatnich trzech miesięcy życia Prymasa Wyszyńskiego oraz wiernym zapisem tekstów homilii i listów napisanych w tym okresie przez ciężko chorego Prymasa.

Autorem publikacji jest ks. dr Bronisław Piasecki, osobisty sekretarz kardynała Wyszyńskiego (przez ostatnie siedem lat jego życia).

W publikacji są zamieszczone historyczne fotografie z ostatniego okresu życia Prymasa Polski.

Dziękując autorowi, ks. Bronisławowi Piaseckiemu za refleksje, osobiste świadectwo i trud przygotowania publikacji, wyrażam nadzieję, że jej treści zafascynują Czytelników osobą, nauczaniem i głębokim życiem duchowym Stefana kardynała Wyszyńskiego, o którym 30 października 1979 r. św. Jan Paweł II powiedział: „Zawsze byłem przekonany o tym, że Duch Święty powołał Waszą Eminencję w wyjątkowym momencie dziejów Ojczyzny i Kościoła - i to nie tylko Kościoła w Polsce, ale także na świecie. Patrzyłem na to trudne, ale jakże błogosławione wezwanie od czasów mojej młodości i dziękowałem za nie Bogu, jako za łaskę szczególną dla Kościoła i Polski. Dziękowałem za to, że taką moc dał człowiekowi i zawsze za to dziękuję".

Kazimierz kardynał Nycz
Arcybiskup, Metropolita Warszawski

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-617-6
Okładka miękka
Liczba stron 222
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Bronisław Piasecki
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu