Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Osiem błogosławieństw (św. Jan Paweł II)

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 954425
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Album Osiem błogosławieństw to drogowskaz dla chrześcijan I doskonałe wypełnienie Dekalogu. Zawiera wybór papieskich wypowiedzi poświęconych istocie przesłania chrześcijańskiego: Ośmiu błogosławieństwom z Jezusowego Kazania na Górze.

  „Błogosławieni jesteście...". Są to słowa, którymi Jezus zamierzał nakreślić istotę swojego orędzia. Ktoś określił je jako magna charta królestwa Chrystusowego. Są to słowa rewolucyjne, ponieważ proponują radykalne wywrócenie „wartości", z jakich czerpie inspirację potoczna mentalność: mentalność czasów Jezusa nie mniej niż mentalność naszych czasów. Rzeczywiście, ludzie zawsze cenili pieniądze, władzę w różnych jej formach, przyjemności zmysłowe, zwycięstwo nad innymi za wszelką cenę, powodzenie i uznanie światowe. Są to „wartości", które mieszczą się, jak jasno widać, w horyzoncie określonym przez rzeczywistości ziemskie.

  Jezus łamie ten krąg ograniczony i ograniczający: przesuwa swoje spojrzenie na rzeczywistości, które wymykają się sprawdzeniu przez zmysły, ponieważ wykraczają poza materię i wychodzą poza czas, w zakres wieczności. Mówi On o „królestwie niebieskim", o „ziemi obiecanej", o „dziecięctwie niebieskim" i w tej perspektywie stwierdza wyższość „ubóstwa w duchu, cichości, czystości serca, łaknienia sprawiedliwości", które wyrażają się nie w przemocy, lecz w odważnym znoszeniu „prześladowania". Niezliczeni chrześcijanie, z pokolenia w pokolenie, wstępowali na tę górę, aby słuchać Boskiego Mistrza.

  św. Jan Paweł II, Homilia w rzymskiej parafii św. Józefa Cafasso (1 II 1981)

  Specyfikacja
  ISBN978-83-75954-42-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron64
  Wymiary195 x 235 mm
  AutorŚw. Jan Paweł II
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu