Opowieści o władcach polskich to książka, która niewątpliwie zaciekawi dziecko dziejami naszego narodu i kraju. Za pomocą opowieści Autorka w fascynujący sposób przybliża małemu człowiekowi sylwetki polskich władców. Jest w niej dziesięć opowieści o królach, którzy zapisali się w historii Polski. Do każdej opowieści dołączony jest zbiór zadań do rozwiązania oraz krótki słownik trudniejszych wyrażeń i wyrazów, które wyjaśnia „rycerz Mądrala”. Są, więc tu zadania, które sprawdzają zrozumienie przeczytanego tekstu, rozsypanki wyrazowe, krzyżówki, kolorowanki i miejsca na inwencję twórczą dziecka, czyli na własnoręczne ilustracje.
Doskonałym walorem edukacyjnym jest to, że dziecko uczy się wyszukiwać odpowiednie fragmenty w tekście, samodzielnie budować zdania i formułować myśli, dopisywać elementy zdań, rozwiązywać tematyczne krzyżówki. Przy okazji wykonywania tych zadań, poznaje historię naszej Ojczyzny.
- Książka, która bawiąc:
- uczy twórczego myślenia,
- rozwija wyobraźnię,
- doskonali umiejętności językowe,
- rozwija zdolności plastyczne.
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak - wybitny pedagog z wieloletnim stażem, poetka, pisarka, członkini Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich - Oddział we Wrocławiu. W 2008 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego nadał jej odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wydała osiem tomików wierszy: Świątki ciszy, Aluzje do serca, Pomiędzy, Moja mała Adoracja, Miniatury Karkonoskie, Odblaski, Na pograniczach świtu, Za firanką wiatru, cztery powieści: Weronika, Randki.pl, Smak błękitnego nieba i Taniec z psychopatą, oraz wiele opowiadań, np. A w Karkonoszach serce...
Wiele utworów pisarki powstało z myślą o dzieciach. Spod jej pióra wyszły zarówno poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki pomocne w poznawaniu świata i wspomagające wychowanie małego człowieka, m.in. Czekam na bajkę, Mówię wyraźnie, Psoty literek, Chłopaki z domku na drzewie, Panie Boże, czy nas słychać, Czy w tym zamku straszy?