Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Opinie o Jezusie

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 435988
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,90 zł
  29,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Po upływie kilkudziesięciu lat Vittorio Messori powraca do swojej książki, która stała się w międzyczasie klasykiem literatury religijnej, przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków.
  Zawarta w niej główna teza nie straciła na aktualności: rozum, historia i doświadczenie dowodzą prawdy Ewangelii. Messori - agnostyk nawrócony na chrześcijaństwo — posługuje się argumentacją naukową, a jedocześnie pisze barwnie, zrozumiale, przekonywująco. Czytelnik bierze udział w ekscytujących badaniach, które potwierdzają wiarę katolików, i które dają do myślenia nawet osobom niewierzącym.

  Drugie wydanie jest spojrzeniem dojrzałego, również w wierze, człowieka, który nadal jest przekonany o wiarygodności Ewangelii, ale życiowe doświadczenie pozwoliło mu na głębszą refleksję nad argumentacją. Autor wyjaśnia to we wstępie: potrzebowałem czasu, zanim odkryłem, że całe chrześcijaństwo, w swej wersji katolickiej, opiera się (...) często na jedności przeciwieństw, doprowadzonych do syntezy. Jak mi powiedział Jean Guitton (...): Jestem katolikiem, ponieważ chcę wszystkiego, nie chcę zrezygnować z niczego”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-598-8
  Okładkamiękka
  Liczba stron304
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorVittorio Messori
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu