Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ojciec - reaktywacja! (książka + CD MP3)

  Wydawnictwo: Gloria24.pl
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Z racji tego, że prezentowana konferencja dotyczy ojcostwa, poniższy tekst zdaje się być skierowany tylko do mężczyzn... Może to być mylne odczucie. Konferencja jest również dla kobiet, którym na sercu leży dobro mężczyzn. Także kobiety mogą inspirować mężczyzn do zmian na lepsze.

  Czy i Ty widzisz, może intuicyjnie czujesz, że panuje dzisiaj kryzys ojcostwa? A może jako ojciec marzysz o tym, by być lepszym ojcem dla swoich dzieci? Może sam nie miałeś kochającego ojca albo jako młody człowiek z żalem i wyrzutem przyznajesz, że nie znasz swojego ojca? A przecież powinien wprowadzić cię w dorosłe życie!

  Nie jesteś pierwszy, niestety...

  Jeden z gości naszego spotkania zapytał kiedyś stu mężczyzn o to, ilu z nich wspaniale ocenia swojego ojca i widzi w nim potężny wzór. Rękę podniosły dwie osoby...

  Patrząc na statystyki, na które powołuje się nasz gość, mówiące, że polski ojciec poświęca dziennie średnio 7 minut dla swoich dzieci, a 4 godziny na oglądanie telewizji – pewnie i my poczujemy, że coś z ojcostwem jest nie tak.

  O tym, że w dzisiejszym świecie nie istnieje model męskości...
  O tym, że w rodzinach mężczyźni często nie mają autorytetu...
  O tym, że w szkołach chłopcy często są traktowani jak „gorsze dziewczynki”, bo są mniej grzeczni...

  ... opowiada dr Jacek Pulikowski – szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, a jednocześnie jeden z najlepszych polskich specjalistów zajmujących się poradnictwem rodzinnym. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy poznał setki par, którym nieustannie pomaga w budowaniu związków. Widział wiele, wie jeszcze więcej. Kiedy o czymś mówi, cały czas podpiera się przykładami. Nie tylko pokazuje, co jest nie tak, ale inspiruje konkretnymi pomysłami. Wspaniale się go słucha – każda konferencja jest niezwykle inspirująca.

  Co ciekawego znajdziesz na płycie?

  • Argumenty za tym, że chłopcy mający być dobrymi ojcami, muszą mieć za przewodników ojców, którzy mają mocny charakter, dzikie serce i konkretne cele w życiu.
  • Komu zależy na tym, by ojcostwo i rodzina nie były silne? Kto ma w tym interes?
  • Co powinno być głównym „problemem” w relacjach seksualnych małżonków?
  • W jaki sposób ojciec (silny facet!) ma szybko „ładować relację emocjonalną” ze swoimi dziećmi? Jak działać z córkami, a jak z synami? Kogo przytulać, a kogo poczochrać po włosach?
  • Refleksja dla żon: Kiedy ostatnio powiedziałaś mężowi: „Jaki ty jesteś mądry!”, i dlaczego to zdanie jest jednym z kluczy do docenienia mężczyzny?

  I najważniejsze:

  • Cztery funkcje ojca, czyli co sprawi, że mężczyzna będzie spełniony w rodzinie i z dnia na dzień będzie jeszcze lepszym przykładem dla dzieci, a dla żony najwspanialszym mężczyzną życia!

  W spotkaniu prowadzonym przez Annę Jakubczyk-Muchę – redaktora Radia Warszawa – poza Jackiem Pulikowskim udział wziął Mariusz Tyczyński – mąż i ojciec pięciorga dzieci, przedsiębiorca, trener biznesu oraz o. Zdzisław Wojciechowski – ksiądz katolicki, jezuita, wieloletni duszpasterz akademicki, aktualnie spowiednik, kapelan Małżeńskich Dróg oraz Wspólnoty Małżeństw Absolwentów SGH.

  Ojciec – reaktywacja to także... książka.

  Obok płyty CD znajduje się książka, w której zapisane są najważniejsze myśli z konferencji oraz:

  1. 4 najważniejsze misje kapitana okrętu, czyli podsumowanie najważniejszych zadań ojca;
  2. fragmenty obowiązkowej do przeczytania encykliki Jana Pawła II Familiaris Consortio, o której ciągle jest mowa w konferencji;
  3. dekalog wzorowego ojca;
  4. bardzo szeroki artykuł 7 ojcowskich wymówek głównych uderzający w klasyczne wymówki ojców;
  5. artykuł Ojcostwo – Twój bieg maratoński, w którym mowa o tym, czym różnią się kolejne etapy w życiu dziecka, a co za tym idzie – kolejne etapy pełne wyjątkowych możliwości i wyzwań.

  Dla kogo jest ta książka i płyta CD MP3?

  • Przede wszystkim dla ojców, którzy marzą o tym, by ich dzieci powiedziały kiedyś: „Chciałbym być tak wspaniałym ojcem jak mój tata”.
  • Dla ojców, którzy czują, że coś jest nie tak. Dla tych, którzy szukają pomysłu na to, jak rozpocząć naprawę rodziny.
  • Dla mężczyzn przygotowujących się do roli męża i ojca, aby mieli dobry start.
  • Dla młodych chłopaków, którzy kiedyś będą ojcami i już dziś chcą wziąć sprawy w swoje ręce.
  • A także dla kobiet... Po co? By poznać męski punkt widzenia i zweryfikować swoje często błędne założenia dotyczące relacji damsko-męskich.

  Specyfikacja
  PodtytułCzyli jak silny facet buduje silną rodzinę
  ISBN978-83-934582-0-2
  Okładkamiękka
  Liczba stron24
  Wymiary130 x 180 mm
  AutorJacek Pulikowski
  Rok wydania2012
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu