Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ojciec Pio. Życie pełne modlitwy cierpienia i miłości

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 694352
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Wydanie w 20. rocznicę kanonizacji św. Ojca Pio.

  Minęło ponad 100 lat od narodzin Ojca Pio i historia, którą każdego dnia w milczeniu i trudzie piszą ludzie swoim życiem, stała się z wolna historią pisaną przez historyków, utrwalaną w książkach, niosącą na sobie niezgłębione piętno Opatrzności.

  Z upływem czasu zmienia się również przestrzeń; zmieniają się nie tylko kraje, domy, ulice, ale także krajobraz, ziemia, nawet skały. I tak podróżny, który dzisiaj, minąwszy Benewent, pokonuje zakręty drogi prowadzącej do Pietrelciny, z trudem jest w stanie wyobrazić sobie krajobraz, który byt tłem narodzin i dzieciństwa Ojca Pio. Muły i wozy ustąpiły miejsca skuterom i samochodom, na ciemnej i zimnej ziemi widać ślady kół traktorów, rozpadający się asfalt pokrył zakurzone drogi. Tylko szare zimowe niebo i sroki przelatujące nisko nad polami pozostały, jak się zdaje, takie same.

  Francesco Forgione, który stał się Ojcem Pio po święceniach kapłańskich, urodził się 25 maja 1887 roku o godzinie 17.00 w izdebce przy Vico Storto Valle 27, w dzielnicy Castello, najstarszej i najuboższej części Pietrelciny. Tu Francesco spędziI dzieciństwo w trzech lokalach należących do jego rodziny przy Vicoto Storto Valle. Często przychodził się modlić w starym kościele parafialnym, a kiedy ten byl zamknięty, siadywał na kamieniu i modlił się, dopóki nie zawołała go mama. Nierzadko umawiał się z zakrystianinem, by ten zamykał go w świątyni... i tak, przez nikogo niewidziany, pozostawał sam na sam z Bogiem.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66560-96-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron392
  Wymiary240 x 300 mm
  AutorLorenzo Da Fara
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu