Odnowić dziedzictwo Kardynała Augusta Hlonda

Wydawnictwo: Ikona
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 647736
9,90 zł
4,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Kardynał August Hlond jest znany z proroczych słów wypowiedzianych na łożu śmierci: „Nie rozpaczajcie! Zwycięstwo, gdy przyjdzie - będzie zwycięstwem Błogosławionej Maryi Dziewicy” (wcześniej powiedział, że czeka nas większe zwycięstwo, niż to pod Lepanto i Wiedniem, zawierając w tym swoje przekonanie o zwycięstwie nad sowieckim komunizmem).

30 lat po śmierci kard. Hlonda spełniło się jego proroctwo o zwycięstwie Matki Najświętszej. Dokładnie w rocznicę i godzinę jego konania, 22 października 1978 r., odbyła się w Rzymie inauguracja pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Po 1990 r. przepowiednia Prymasa Hlonda o zwycięstwie nad komunizmem, nabrała cech proroctwa.

Czy jednak wypełniliśmy jego testament, swego rodzaju wołanie o krucjatę różańcową w intencji wolnej i suwerennej ojczyzny? Czy u progu nowej, tzw. III RP, w roku 1989, zawierzyliśmy Kościół i Naród Niepokalanemu sercu Maryi - w duchu zawierzenia dokonanego w roku 1946? Czy idziemy drogą „odnowienia wszystkiego w Chrystusie” - co było ideą przewodnią duszpasterskiej posługi Wielkiego Prymasa II Rzeczypospolitej? Modlitwa za Polskę - jak nauczał Prymas August Hlond - „to nie sprawa osobista lub narodowa, lecz sprawa Boża, gdyż chodzi o Królestwo Boże, które w Polsce ma się rozpocząć i rozszerzyć na cały świat”.


Seria: „Naglące wezwania".


Czesław Ryszka, pisarz i polityk, poseł na Sejm (1997-2001), senator (2005-2011), publicysta tygodnika „Niedziela”, autor ponad 60 książek, tłumaczonych również na języki obce. W swojej twórczości łączy zainteresowania historią Kościoła, teologią i literaturą. Autor jasnogórskiej trylogii, licznych książek biograficznych o świętych, sanktuariach i objawieniach maryjnych, zagrożeniach duchowych. Kilka książek o tematyce papieskiej wieńczy tom Jan Paweł II. Święty XXI wieku.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62647-73-6
Okładka miękka
Liczba stron 150
Wymiary 110 x 160 mm
Autor Czesław Ryszka
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: