Ostatnie sztuki! -39%

Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa

Special Price 20,00 zł   Normalna cena 32,90 zł Oszczędzasz 12 zł
Najniższa cena z 30 dni: 22,43 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-277-1834-1
Numer katalogowy 718341
Wymiary 130 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 188
Rok wydania 2020

Doświadczenie, które nas połączyło.

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie się! Jam zwyciężył śmierć" (por. J 16,33).

Papież Franciszek

Rok 2020 zapisze się w historii jako szczególny i będzie się kojarzył przede wszystkim z jednym wydarzeniem - wybuchem pandemii. Koronawirus zamknął nas w domach, przyczynił się do śmierci setek tysięcy ludzi, spowodował milionowe straty w wielu przedsiębiorstwach i zdezorganizował życie codzienne. Ale to tylko jedna strona medalu.

Autorzy artykułów umieszczonych w tej książce – m.in. kard. Walter Kasper, George Augustin SAC oraz ks. Tomás Halík - pokazują bardziej optymistyczną perspektywę. Według niej pandemia nie tylko spowodowała różnorakie ograniczenia, ale też dała nam nowe możliwości. Staliśmy się bardziej empatyczni, odpowiedzialni i solidarni. Zaczęliśmy dbać o relacje i lepiej rozumieć potrzeby swoje oraz innych. Po okresie zamknięcia kościołów odkryliśmy też na nowo wartość Eucharystii.

Jestem przekonany, że post od sakramentów był wezwaniem do tego, byśmy powstrzymanie się od stołu Chrystusowego połączyli z żarliwą tęsknotą za sakramentalną wspólnotą z innymi chrześcijanami.

ks. Tomás Halík