Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Odblask Tajemnicy 2020. Kalendarz na Rok Świętego Jana Pawła II, format A3

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 043623
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 19,90 zł
  9,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Odblask tajemnicy Kalendarz ścienny na 2020 - Rok Świętego Jana Pawła II

  Kalendarz ścienny na rok 2020 przedstawia dwanaście dzieł sztuki: obrazów autorstwa współczesnych artystów. Tematyka obrazów obejmuje symboliczne motywy religijne lub postaci świętych.
  Duży format.

  Wydawnictwo AA, format A3 (około 31x43 cm), s. 16, papier kredowy (gramatura: 300 g/m²), spirala.

  Odblask Tajemnicy
  Odpowiedź na list św. Jana Pawła II do artystów
  Wystawa malarstwa współczesnego

  Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez Pismo Święte pozostają jakby odblaskiem niezgłębionej tajemnicy, która ogarnia świat i jest w nim obecna.

  Św. Jan Paweł II


  Papież Jan Paweł II napisał 4 kwietnia 1999 r. „List do artystów”. Zwracał się w nim bezpośrednio do twórców kultury, wyrażając uznanie dla ich pracy i zachęcając ich do przedstawiania tajemnicy Boga w swych dziełach. Czy artyści odpowiedzieli na ten list papieża? Wystawa „Odblask Tajemnicy” jest próbą zbiorowego odzewu na postulat zawarty w liście Ojca Świętego. Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem św. Jana Pawia II. To dobra okazja, by środowiska twórcze włączyły się w obchody stulecia urodzin Papieża-Polaka, dając plastyczny wyraz przeżywaniu swej wiary w XXI w.

  Przeorat Pomorski Orderu Św. Stanisława zaprosił dwunastu artystów malarzy, by środkami sztuki współczesnej, z wrażliwością i temperamentem właściwym naszej epoce, wyrazili ponadczasowe religijne tematy.

  Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba dobrej sztuki chrześcijańskiej. W obliczu coraz częstszych profanacji, prowokacji i bluźnierstw, potrzebne jest antidotum w postaci sztuki na wysokim poziomie artystycznym, tworzonej przez artystów posługujących się warsztatem malarskim w pełnii świadomie i fachowo przekazujących tematy religijne w sposób komunikatywny dla w współczesnego widza.

  Przez cały rok 2020 wystawa „Odblask Tajemnicy” będzie pokazywana w Krakowie, Warszawie. Gdańsku, Wrocławiu. Katowicach, Kołobrzegu, Włocławku i innych polskich miastach, a także za granicą.

  Zaproszenie do udziału w wystawie przyjęło 12 wybitnych współczesnych polskich artystów: Karol Bąk, Andrzej Boj Wojtowicz, Krzysztof Izdebski-Cruz. Wacław Jagielski. Barbara Kaczmarowska-Hamilton. Dariusz Kaleta, Krzysztof Klimek, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kokowski, Daniel Pawłowski, Józef Stolorz i Krzysztof Wiśniewski.

  Wystawie towarzyszy kolorowy album z płytą CD zawierającą kompozycje Grzegorza Klimczaka do wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Lucyny Ordon-Klimczak (mezzosopran) i Grzegorza Klimczaka (fortepian).

  Organizator i artyści dziękują gorąco wszystkim dobrodziejom i współorganizatorom, którzy hojnie wsparli to zbożne dzieło.

  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu