-50%

Odblask Tajemnicy 2020. Kalendarz na Rok Świętego Jana Pawła II, format A3

Special Price 9,90 zł   Normalna cena 19,90 zł Oszczędzasz 9 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
Numer katalogowy 043623

Odblask tajemnicy Kalendarz ścienny na 2020 - Rok Świętego Jana Pawła II

Kalendarz ścienny na rok 2020 przedstawia dwanaście dzieł sztuki: obrazów autorstwa współczesnych artystów. Tematyka obrazów obejmuje symboliczne motywy religijne lub postaci świętych.
Duży format.

Wydawnictwo AA, format A3 (około 31x43 cm), s. 16, papier kredowy (gramatura: 300 g/m²), spirala.

Odblask Tajemnicy
Odpowiedź na list św. Jana Pawła II do artystów
Wystawa malarstwa współczesnego

Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez Pismo Święte pozostają jakby odblaskiem niezgłębionej tajemnicy, która ogarnia świat i jest w nim obecna.

Św. Jan Paweł II


Papież Jan Paweł II napisał 4 kwietnia 1999 r. „List do artystów”. Zwracał się w nim bezpośrednio do twórców kultury, wyrażając uznanie dla ich pracy i zachęcając ich do przedstawiania tajemnicy Boga w swych dziełach. Czy artyści odpowiedzieli na ten list papieża? Wystawa „Odblask Tajemnicy” jest próbą zbiorowego odzewu na postulat zawarty w liście Ojca Świętego. Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem św. Jana Pawia II. To dobra okazja, by środowiska twórcze włączyły się w obchody stulecia urodzin Papieża-Polaka, dając plastyczny wyraz przeżywaniu swej wiary w XXI w.

Przeorat Pomorski Orderu Św. Stanisława zaprosił dwunastu artystów malarzy, by środkami sztuki współczesnej, z wrażliwością i temperamentem właściwym naszej epoce, wyrazili ponadczasowe religijne tematy.

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba dobrej sztuki chrześcijańskiej. W obliczu coraz częstszych profanacji, prowokacji i bluźnierstw, potrzebne jest antidotum w postaci sztuki na wysokim poziomie artystycznym, tworzonej przez artystów posługujących się warsztatem malarskim w pełnii świadomie i fachowo przekazujących tematy religijne w sposób komunikatywny dla w współczesnego widza.

Przez cały rok 2020 wystawa „Odblask Tajemnicy” będzie pokazywana w Krakowie, Warszawie. Gdańsku, Wrocławiu. Katowicach, Kołobrzegu, Włocławku i innych polskich miastach, a także za granicą.

Zaproszenie do udziału w wystawie przyjęło 12 wybitnych współczesnych polskich artystów: Karol Bąk, Andrzej Boj Wojtowicz, Krzysztof Izdebski-Cruz. Wacław Jagielski. Barbara Kaczmarowska-Hamilton. Dariusz Kaleta, Krzysztof Klimek, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kokowski, Daniel Pawłowski, Józef Stolorz i Krzysztof Wiśniewski.

Wystawie towarzyszy kolorowy album z płytą CD zawierającą kompozycje Grzegorza Klimczaka do wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Lucyny Ordon-Klimczak (mezzosopran) i Grzegorza Klimczaka (fortepian).

Organizator i artyści dziękują gorąco wszystkim dobrodziejom i współorganizatorom, którzy hojnie wsparli to zbożne dzieło.