-25%

O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Special Price 89,00 zł   Normalna cena 119,00 zł Oszczędzasz 30 zł
Najniższa cena z 30 dni: 89,00 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-8101-220-1
Numer katalogowy 909132
Wymiary 240 x 330 mm
Okładka twarda
Ilość stron 356
Rok wydania 2018

Jest to książka absolutnie wyjątkowa, w której historia przeplata się z legendą, poezja słowa z poezją obrazu. W której ożywają pamiątkowe fotografie wielkich wydarzeń, niezapomnianych bitew i sławmych bohaterów, rozbrzmiewają salwy armatnie oraz muzyka Chopina i Moniuszki. W której strofy Mickiewicza przeplatają się ze strofami Słowackiego, Herberta i Hemara, a obrazy Wyspiańskiego z obrazami Malczewskiego, Kossaka i Matejki. W której znane legendy, jak ta O Bazyliszku czy O śpiących rycerzach na Giewoncie, przeplatają się z mało lub wcale nieznanymi, jak Legenda o kamiennym wężu, O orłach w zamku Herbutów czy O odkryciu oleju skalnego na Harklowym Wzgórzu. W której zapach spienionych fal Bałtyku miesza się z zapachem mazowieckich słoneczników, krokusów z Doliny Chochołowskiej i czeremchy z Kresów Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej. A wszystko to składa się na tak bardzo polski, niepowtarzalny i jedyny swoim rodzaju nastrój, który pozwala mocniej i pełniej poczuć się Polakiem.

Opowieść Ewy Skarżyńskiej - tętniąca życiem naszych przodków - rozpoczyna się w okresie Piastów, a kończy w czasach nam współczesnych i jest napisana z pasją. Są w tej opowieści patrioci i zdrajcy. Ludzie wielkiego formatu i niezłomnego ducha, ale i ludzie tchórzliwego serca, którym obce jest staropolskie hasło: Bóg, honor, ojczyzna. Są, by lepiej można było zrozumieć i bardziej ukochać to wszystko, co zawiera się w słowie: Polska.

„Miłować Ojczyznę potrafi naprawdę ten, kto ją pozna i się nią zachwyci” - mówi autorka, której bestselerowe książki: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom, Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci oraz nagrodzona Feniksem książka O chrześcijańskiej Europie dzieciom są Ci zapewne już znane. Oby spacer po kartach tej książki okazał się równie emocjonujący i rozpalił w Twoim sercu owo szlachetne uczucie miłowania ojczystego kraju.