Komplet 2 książek
"Autorzy nie są z wykształcenia historykami, a tym bardziej historykami akademickimi, ani nawet historykami „ipeenowskimi'. Cechuje ich jednak niewątpliwa pasja badawcza oraz znaczne umiejętności warsztatowe wzbogacone dobrą znajomością z autopsji czasów, ludzi i zdarzeń, o których piszą.
Opracowanie to można określić jako historyczny reportaż, będący fascynującą opowieścią o czasach i ludziach. Podkreśla te cechy sprawny styl pisarski, dobrze dostosowany do ko a konwencji."
prof. dr hab. Tomasz Gąsowski
"Jest to dzieło wartościowe, potrzebne i solidne. Znacznie poszerza naszą wiedzę o działalności opozycji politycznej w Krakowie i poza jego granicami, sytuacji młodzieży i okolicznościach zmiany ustrojowej z końca lat 80-tych XX wieku. Wszystkie te kwestie zostały pokazane przez pryzmat losów jednej organizacji młodzieżowej, co znacznie ułatwia zrozumienie skomplikowanych dziejów Polski w końcówce PRL."
dr hab. Marek Wierzbicki
"To przede wszystkim opowieść prawdziwa, nienapisana przez „lakierników” historii, jakich nam dzisiaj nie brakuje (...). Zresztą za to rzetelne historyczne zacięcie cenię najbardziej Macieja Gawlikowskiego i Mirosława Lewandowskiego. Już w Gazie na ulicach pokazali oni, że nie tylko nie lakieruj przeszłości, ale również nie boją się konfrontować pamięci świadków chiwaliami, które potrafią prawidłowo analizować i odczytywać. Nie boją się też przeszłości i informacji ukrytych w esbeckich archiwach, stąd też układając puzzle, rekonstruują konkretne wydarzenia, podając współpracowników SB."
dr hab. Sławomir Cenckiewicz