Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  No future! Historia krakowskiej FMW. Komplet 2 książek

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 10834E
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 99,00 zł
  69,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 69,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Komplet 2 książek

  "Autorzy nie są z wykształcenia historykami, a tym bardziej historykami akademickimi, ani nawet historykami „ipeenowskimi'. Cechuje ich jednak niewątpliwa pasja badawcza oraz znaczne umiejętności warsztatowe wzbogacone dobrą znajomością z autopsji czasów, ludzi i zdarzeń, o których piszą.

  Opracowanie to można określić jako historyczny reportaż, będący fascynującą opowieścią o czasach i ludziach. Podkreśla te cechy sprawny styl pisarski, dobrze dostosowany do ko a konwencji."

  prof. dr hab. Tomasz Gąsowski

  "Jest to dzieło wartościowe, potrzebne i solidne. Znacznie poszerza naszą wiedzę o działalności opozycji politycznej w Krakowie i poza jego granicami, sytuacji młodzieży i okolicznościach zmiany ustrojowej z końca lat 80-tych XX wieku. Wszystkie te kwestie zostały pokazane przez pryzmat losów jednej organizacji młodzieżowej, co znacznie ułatwia zrozumienie skomplikowanych dziejów Polski w końcówce PRL."

  dr hab. Marek Wierzbicki

  "To przede wszystkim opowieść prawdziwa, nienapisana przez „lakierników” historii, jakich nam dzisiaj nie brakuje (...). Zresztą za to rzetelne historyczne zacięcie cenię najbardziej Macieja Gawlikowskiego i Mirosława Lewandowskiego. Już w Gazie na ulicach pokazali oni, że nie tylko nie lakieruj przeszłości, ale również nie boją się konfrontować pamięci świadków chiwaliami, które potrafią prawidłowo analizować i odczytywać. Nie boją się też przeszłości i informacji ukrytych w esbeckich archiwach, stąd też układając puzzle, rekonstruują konkretne wydarzenia, podając współpracowników SB."

  dr hab. Sławomir Cenckiewicz

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-626-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron768 + 318
  Wymiary160 x 240 mm
  AutorMaciej Gawlikowski
  AutorMirosław Lewandowski
  Rok wydania2014
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu