Na krańce świata. Podróż historyka przez historię

Wydawnictwo: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 041695
79,00 zł
31,60 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Żeby zrozumieć Europę, trzeba wyruszyć na krańce świata Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Malezja, Singapur, Mauritius, Tasmania, Nowa Zelandia, Tahiti, Teksas, Nowy Jork, Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?

Oczywiście podróż. I to nie byle jaka, ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik - wybitny historyk i pisarz Norman Davies.

Na oglądanym przez niego globie znajdują się kontynenty fascynujących historii. Poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi.

Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i nowe spojrzenie na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Norman Davies przypomina nam starą prawdę, że „podróże kształcą”. Trzeba tylko podnieść wzrok ponad hotelowy basen czy bar i rozejrzeć się dookoła.

Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-4169-5
Okładka twarda
Liczba stron 830
Wymiary 160 x 240 mm
Autor Norman Davies
Rok wydania 2017