Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Na krańce świata. Podróż historyka przez historię

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 041695
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Żeby zrozumieć Europę, trzeba wyruszyć na krańce świata Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Malezja, Singapur, Mauritius, Tasmania, Nowa Zelandia, Tahiti, Teksas, Nowy Jork, Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?

  Oczywiście podróż. I to nie byle jaka, ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik - wybitny historyk i pisarz Norman Davies.

  Na oglądanym przez niego globie znajdują się kontynenty fascynujących historii. Poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi.

  Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i nowe spojrzenie na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Norman Davies przypomina nam starą prawdę, że „podróże kształcą”. Trzeba tylko podnieść wzrok ponad hotelowy basen czy bar i rozejrzeć się dookoła.

  Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-4169-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron830
  Wymiary160 x 240 mm
  AutorNorman Davies
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *