Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Modlitewnik do Matki Bożej Szkaplerznej ze srebrnym medalikiem w prezencie

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 649885
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Swe serce kierujemy ku wielkiemu i cennemu bogactwu tradycji karmelitańskiej, jakim jest szkaplerz, znany w Kościele od siedmiu wieków.

  Szkaplerz to znak przynależności do Matki Bożej. Symbolizuje szczególną więź z Maryją, jest wyrazem ufności w Jej matczyną opiekę oraz pragnienie naśladowania Jej życia. Ci, którzy noszą szkaplerz, znajdują się pod Jej szczególną opieką w trudach i niebezpieczeństwach życia ziemskiego.

  Matka Boża zapowiedziała, że kto w szkaplerzu umrze, nie dozna ognia piekielnego, a także obiecała tzw. przywilej sobotni: ci, którzy za życia zachowywali czystość według stanu, odmawiali przepisane modlitwy i nosili szkaplerz (w formie płóciennej – przy sobie, a na szyi na łańcuszku – medalik szkaplerzny), już w pierwszą sobotę po śmierci zostaną uwolnieni z czyśćca.

  Przyjęcie szkaplerza włącza osobę do Rodziny Karmelitańskiej i otwiera drogę do udziału w dobrach duchowych zakonu, tzn. w odpustach, modlitwach, zasługach jego świętych i błogosławionych.

  Noście zawsze Szkaplerz święty. Ja zawsze go noszę i wiele z tego nabożeństwa doznałem pożytku. Pozostałem mu wierny i stał się on moją siłą!

  Św. Jan Paweł II

  Do modlitewnika dołączono srebrny medalik Matki Bożej Szkaplerznej w jubilerskim opakowaniu.

  Św. Teresa od Jezusa

  Św. Teresa od Jezusa (1515-1582), karmelitańska mistyczka z Avili (Hiszpania) żyjąca w XVI w. Podczas wizji przeżyła mistyczne zaślubiny z Chrystusem. Doświadczyła także przebicia serca. Miała wizję piekła, po której postanowiła uczynić wszystko, co w jej mocy, by ratować dusze przed potępieniem.

  Zreformowała zakon karmelitanek, przywracając surową pierwotna regułę. Trzy wieki po śmierci została ogłoszona doktorem Kościoła. Św. Teresa od Jezusa sens noszenia szkaplerza ujęła w prostych słowach: „My wszyscy, którzy nosimy ten święty znak Karmelu, jesteśmy powołani do modlitwy i kontemplacji”. Nosząc szkaplerz możemy pokusić się o odczytanie jego mistycznego znaczenia.

  Św. Teresa z Avila używała bardzo sugestywnego porównania. Ukazuje duchowa drogę człowieka jako proces przemiany larwy jedwabnika w pięknego motyla. Podobnie jak larwa owija się kokon i w nim przemienia się motyla, tak też człowiek w procesie duchowym winien owinąć się Chrystusa i w Nim się przemienić. Szkaplerz nam uświadamia, że okrywając się nim jak kokonem możemy doznać tej samej łaski mistycznej przemiany.

  Fragment

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7864-988-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron96
  Wymiary120 x 160 mm
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu