Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945

Wydawnictwo: Znak
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 061310
39,99 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Święta w czasie wojny na zawsze zapadają w pamięć. Cudem zdobyte jedzenie, tekturowa choinka w kącie celi i wspólnie odśpiewane „Bóg się rodzi” na tyłach baraku były szczytem odwagi. Ale tak spędzone Boże Narodzenie stawało się też namiastką domu, iskierką nadziei, że kiedyś jeszcze spędzi się je z bliskimi.

Sylwia Winnik sięga po nie znane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna - wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach, ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem.

Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 to zbiór wspomnień dotyczących świąt spędzonych w obozach koncentracyjnych, w kołchozach na Syberii albo w konspiracji. Te chwytające za serce historie udowadniają, że w skrajnych sytuacjach to poczucie wspólnoty z innymi ludźmi może dać nadzieję i siłę, by przetrwać.

Sylwia Winnik - autorka, która ocala ludzkie historie od zapomnienia. Do tej pory ukazały się trzy jej; książki : Dziewczęta z Auschwitz, Tylko przeżyć i Dzieci z Pawiaka.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-6131-0
Okładka miękka
Liczba stron 198
Wymiary 140 x 210 mm
Autor Sylwia Winnik
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: