Mity medyczne, które mogą zabić 3

Wydawnictwo: Eureka
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 794931
39,00 zł
29,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Kontynuacja bestsellerowej książki Mity medyczne, która rozeszła się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. W trzecim tomie, autorka, praktykujący lekarz pierwszego kontaktu namawia nas do przemyślenia kolejnych zagadnień naukowych, mogących decydować o naszym zdrowiu i życiu.

  • 11 faktów o mleku o których nie masz pojęcia. Odczarujmy w końcu laktozę.
  • Co z tym glutenem? Dlaczego tak wiele się o nim mówi? Modny temat, czy rzeczywiste źródło powszechnych problemów zdrowotnych?
  • Na czym smażyć? Wybrać wychwalany w Polsce olej rzepakowy? Może lepiej sięgnąć po „stary, poczciwy” smalec?
  • Zdrowie jak po maśle? Masełko wraca do łask.
  • Nietolerancje pokarmowe. Jak nie dać się naciągnąć.
  • Suplementy, kuracje, zabiegi oczyszczające, czy raczej skuteczne... czyszczenie portfela.
  • Kawa pomaga zachować zdrową wątrobę
  • Kiedy jelita stają się rozdrażnione i nie dają żyć. Jak sobie pomóc?
  • Smog zabija. Kto nas truje?

Katarzyna Świątkowska - praktykujący lekarz, autorka jednego z najbardziej popularnych blogów związanych ze zdrowiem, śledzonego na fanpage’u przez ponad 100 000 wiernych fanów. Wiadomości zawarte w tej książce zaprzeczają niejednokrotnie temu co przekazują pacjentom niektórzy dietetycy i lekarze. Każde zdanie poparte jest badaniami publikowanymi w recenzowanych źródłach medycznych.
W Mitach Medycznych 3 autorka przytacza ich ponad tysiąc, z ostatnich lat - również takich, które przyniosły szokujące wyniki.

Od lat staram się przekonywać swoich pacjentów i czytelników mojej strony http://katarzynaswiatkowska.pl/, że dbałość o zdrowie nie polega na gonitwie za modnymi suplementami i magicznej wierze, że lekarz załatwi za nas wszystko.
Zależy mi niezwykle, by najnowsze doniesienia naukowe dotarły do jak najszerszego kręgu odbiorców. Dlatego w ksiqżce znajdziecie tyle przypisów i odnośników do badań. Ta książka przybliża Cię do prawdy - o Tobie i Twoim zdrowiu. I mam na to twarde, naukowe dane.

Katarzyna Świątkowska

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-493-1
Okładka miękka
Liczba stron 288
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Katarzyna Świątkowska
Rok wydania 2019
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: