Miejsca cudownych zdarzeń. Album

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 430013
19,90 zł
16,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Marta Wielek przedstawia miejsca cudownych zdarzeń; cudownych, bo najczęściej trudno wytłumaczyć je inaczej, jak interwencją Boga lub świętych. Zabiera nas w podróż, podczas której odkryjemy, że Bóg wciąż potrafi zaskakiwać.

Codziennie Bóg czyni wobec nas wielkie i małe cuda. Niemal w każdej sekundzie gdzieś na świecie trwa Eucharystia, podczas której Wszechmocny Bóg ukrywa się w Chlebie, by być bliżej człowieka. Obok nas dzieją się cuda, których nawet nie dostrzegamy, bo jesteśmy zbyt zajęci sobą. Czy lekceważąc je, nie ryzykujemy zbyt wiele?

Na co dzień nie zdajemy sobie zazwyczaj sprawy, jak bardzo nasze życie kształtowane jest przez odniesienia do chrześcijańskich wartości, estetyki i jak wiele tracimy, odcinając się od tych korzeni. Liturgia, architektura i sztuka sakralna pozwalają nam niemal stanąć w przedsionku Nieba, oderwać się od codzienności, zasmakować tego, do czego wszyscy dążymy. Jest tak dlatego, gdyż wiara, którą uzewnętrzniamy, sprawia, że w spotkaniu z Bogiem wydobywamy z naszej codzienności to, co najcenniejsze i najpiękniejsze.

Seria wydawnicza Nasza Wiara to kolekcja niezwykłych albumów ukazujących prawdziwe bogactwo i piękno katolicyzmu. Będziemy w niej prezentować sylwetki świętych, sanktuaria, miejsca objawień i cudownych zdarzeń, obrzędy religijne.

Dzięki kolekcji Nasza Wiara odkryją Państwo na nowo fascynujący świat religii.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-001-3
Okładka twarda
Liczba stron 64
Wymiary 200 x 285 mm
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu