Ostatnie sztuki! -28%

Meloni. Jestem Giorgia

Special Price 25,00 zł   Normalna cena 34,90 zł Oszczędzasz 9 zł
Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
EAN 9788367316415
ISBN 978-83-67316-41-5
Numer katalogowy 316415
Wymiary 140 x 210 mm
Okładka miękka
Ilość stron 220
Rok wydania 2023

Kim naprawdę jest premier Włoch Giorgia Meloni?
Co ukształtowało ją jako człowieka i polityka?
Jacy są najważniejsi aktorzy włoskiej sceny politycznej?
Dlaczego doświadczeni gracze tacy jak Silvio Berlusconi i Matteo Salvini musieli podporządkować się małej 45-letniej blondynce w kraju, na czele którego nigdy wcześniej nie stała kobieta?

Kacper Kita kreśli wyważony i zarazem niezwykle intrygujący obraz pani premier, jej otoczenia oraz historyczne tło ich drogi do władzy.

Czy Giorgia Meloni spełni nadzieje, które pokładają w niej miliony Włochów, ale i innych Europejczyków? Ocena będzie z konieczności zniuansowana.

Jak wielki wpływ na historię będzie ostatecznie miał fakt, że Giorgia Meloni przyszła jednak na świat, chociaż jej będąca w trudnej sytuacji matka była już umówiona na „zabieg” zabicia swojego dziecka, z którego zrezygnowała dopiero w ostatniej chwili? Na to pytanie nie może odpowiedzieć jeszcze ta książka.

Może jednak opowiedzieć o tym, kim jest Giorgia Meloni jako człowiek i jako polityk, zaangażowany we włoskie życie publiczne od ponad trzech dekad. Przy okazji przybliżając także pokrótce scenę polityczną słonecznej Italii. W Polsce mało znaną, choć jest to trzecie największe państwo UE i ósma największa gospodarka świata oraz kraj bliski nam kulturowo i historycznie, na przestrzeni wieków kształcący, inspirujący i fascynujący wielu przedstawicieli naszych elit. Bo to przecież nie kto inny jak Henryk Sienkiewicz pisał, że „każdy człowiek cywilizowany ma dwie ojczyzny: swoją własną i Włochy”.

Inni klienci kupili również