Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Medytacje o życiu Chrystusa

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 434691
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Stałe rozważanie życia Pana Jezusa umacnia i utwierdza duszę w unikaniu rzeczy próżnych i znikomych; po drugie — umacnia w zwalczaniu przygnębienia i przeciwności; po trzecie – uczy, co trzeba czynić, żeby nie mogły się wdzierać do naszego życia albo nas mamić różne braki — a to , że domaga się tego doskonałość cnót.
  Zatem kto Go naśladuje, nie może pobłądzić ani się pomylić.

  ze Wstępu do Medytacji o życiu Chrystusa

  Medytacje o życiu Chrystusa to jeden z najważniejszych tekstów ascetyki i mistyki średniowiecznej. O jej popularności świadczy fakt, że przetrwała w setkach dawnych rękopisów i w pierwszych publikacjach drukowanych, nie tylko w języku łacińskim i włoskim, ale i w innych językach narodowych. Wielki sukces i popularność tekstu zawdzięczają oryginalności treści i prostocie rozważań. Tekst pozwala doświadczyć niemal od wewnątrz doznań i uczuć Pana. To pobożność, która ciągle inspiruje do kroczenia śladami Chrystusa i Maryi.
  Dzieło to napisane zostało dla duchowego pożytku siostry klaryski, ale otwarte jest dla każdej osoby pragnącej pielęgnować własne życie duchowe i indywidualną pobożność. Przedstawienie faktów z życia Jezusa ma na celu zatrzymać przy nich myśl, ale nade wszystko serce, by osiągnąć intymność z Bogiem.

  Z duchowego punktu widzenia Medytacje nazywane są „mistyczną biografią Chrystusa Do łaski kontemplacji autor chce doprowadzić człowieka w zgodzie z konkretnym praktykowaniem cnoty, nie oddzielając aktywnego życia od kontemplacyjnego, ale jednocząc je tak., by kontemplacja stawała się naturalnym rozwojem działania, jak odpoczynek i spokój po zmęczeniu,
  Stopień, w którym kontemplacja łączy się z normalną aktywnością, może osiągnąć każdy człowiek. Dlatego jest to zdrowy mistycyzm., który nie doprowadza do zawrotów głowy, ale naucza życia miłością Bożą, bez zapominania o ludzkiej słabości i obowiązkach pokuty i miłosierdzia.

  O. prof. Emil Kumka OFMConv
  wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym Świętego Bonawentury Seraphicum w Rzymie

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-469-1
  Okładkatwarda
  Liczba stron336
  Wymiary180 x 240 mm
  Autorśw. Bonawentura
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu