Medalion Matki Bożej Królowej Polski ze srebra i porcelany angielskiej na srebrnym łańcuszku

Wydawnictwo: San Gabriele
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 059372
129,90 zł
99,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz w obecności senatorów Rzeczypospolitej i legata papieskiego uznał Maryję z Nazaretu za Królową Polski. Nie był to akt symboliczny czy kościelny, ale oficjalny i państwowy! W 1764 r. Sejm potwierdził godność Królowej Polski dla Matki Bożej czczonej w jasnogórskim obrazie.

W każdej monarchii jest zwyczaj, że portrety króla czy królowej zdobią nie tylko instytucje, lecz także domy prywatne wiernych poddanych. Polska i Polacy mają to szczęście, że obrali sobie za Królową najlepszą z kandydatek. Pragniemy zatem przyczynić się do przywrócenia zwyczaju, by w każdym polskim domu pojawił się wizerunek Matki Bożej Królowej Polski, jak również zachęcić wszystkich, którym bliskie są wartości patriotyczne i religijne, do domowego i osobistego kultu naszej Królowej.

Medalik z porcelany angielskiej oprawiony w obrączkę ze srebra wysokiej próby, ze srebrnym łańcuszkiem (50 cm), w prezentowym etui. Wykonany w uznanej pracowni w limitowanej serii, wzorowany na tradycyjnych XVIII i XlX-wiecznych medalionach. Dzieło bardzo trwałe, przy tym tworzone oryginalną techniką, gdzie zdobienie wpalane jest w szkliwo.

Znaczniki produktu