Lwów. Portret utraconego miasta

Wydawnictwo: Znak
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 055005
49,90 zł
44,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Jeszcze 100 lat temu Lwów był miastem wielu kultur, języków i wyznań. Dziś w mieście będącym niegdyś ostoją polskości jesteśmy tylko turystami.

Ta książka nie opowie o idealnym polskim mieście. To nie będzie sentymentalna wycieczka po wyidealizowanych lwowskich ulicach.
To będzie podróż, podczas której poznamy prawdziwe oblicze miasta. Wybitnych naukowców zachwycających cały świat. Uzdolnionych pisarzy i artystów. Dzielnych lekarzy ratujących życie polskich profesorów w czasie II wojny światowej. Usłyszymy też o najczarniejszych momentach historii tego miasta. Bratobójczych walkach między Polakami a Ukraińcami, w których ginęli młodzi polscy patrioci. O pogromach Żydów, którzy nie chcieli stanąć po żadnej ze stron.

To książka o mieście, które bezpowrotnie zniknęło. O ludziach je tworzących i o wydarzeniach, których było świadkiem. O tych, którzy utracili swoją małą ojczyznę. I tych, którzy zajęli ich miejsce. Komuniści nie chcieli o tym mówić, a Polacy powoli o tym zapominają. Historia Lwowa, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5500-5
Okładka twarda
Liczba stron 350
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Lutz C. Kleveman
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: