Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Lwów. Portret utraconego miasta

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 055005
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Jeszcze 100 lat temu Lwów był miastem wielu kultur, języków i wyznań. Dziś w mieście będącym niegdyś ostoją polskości jesteśmy tylko turystami.

  Ta książka nie opowie o idealnym polskim mieście. To nie będzie sentymentalna wycieczka po wyidealizowanych lwowskich ulicach.
  To będzie podróż, podczas której poznamy prawdziwe oblicze miasta. Wybitnych naukowców zachwycających cały świat. Uzdolnionych pisarzy i artystów. Dzielnych lekarzy ratujących życie polskich profesorów w czasie II wojny światowej. Usłyszymy też o najczarniejszych momentach historii tego miasta. Bratobójczych walkach między Polakami a Ukraińcami, w których ginęli młodzi polscy patrioci. O pogromach Żydów, którzy nie chcieli stanąć po żadnej ze stron.

  To książka o mieście, które bezpowrotnie zniknęło. O ludziach je tworzących i o wydarzeniach, których było świadkiem. O tych, którzy utracili swoją małą ojczyznę. I tych, którzy zajęli ich miejsce. Komuniści nie chcieli o tym mówić, a Polacy powoli o tym zapominają. Historia Lwowa, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-5500-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron350
  Wymiary170 x 230 mm
  AutorLutz C. Kleveman
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu