Łowcy wolności

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 210004
24,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Łowcy wolności to kontynuacja nagrodzonej na Targach Wydawców Katolickich w 2013 r. książki Zmanipuluję cię, kochanie. Robert Tekieli przytacza historie ludzi stykających się z różnymi formami niechrześcijańskich duchowości. Jak przekonuje autor, efekty tych spotkań są zwykle bardzo podobne i narażają na liczne duchowe niebezpieczeństwa. Zachęcamy wszystkich czytelników, którym nie są obojętne współczesne zagrożenia, do wnikliwej lektury tej pozycji.

W latach sześćdziesiątych w Kalifornii rozpowszechnił się nowy sposób przeżywania świata - New Age. Dziś jest obecny w całej kulturze. Skrajnie różni się od dwóch potężnych nurtów umysłowych, humanizmu materialistycznego i humanizmu chrześcijańskiego, które współtworzyły nowożytną cywilizację zachodnią - cywilizację naukowo-chrześcijańską. Światopogląd New Age jest powrotem do pogaństwa, wbrew zapewnieniom o swej nowości. Jest zaprzeczeniem rozumu, odnowieniem przesądów, powrotem do zabobonów.

(fragment książki)

Robert Tekieli - dziennikarz i publicysta, felietonista „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i redaktor strony www.newage.info.pl. Początkowo zafascynowany New Age stał się w latach 90. jego zdecydowanym przeciwnikiem po przeżyciu nawrócenia na katolicyzm.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8021-000-4
Okładka miękka
Liczba stron 208
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Robert Tekieli
Rok wydania 2014
Znaczniki produktu