Lordowie Hitlera. Sojusz brytyjskiej arystokracji z Trzecią Rzeszą

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 177635
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Gazeta „The Sun” ujawniła niedawno archiwalny film, w którym siedmioletnia, przyszła królowa Elżbieta, jej matka i wuj Edward VIII gorliwie podnoszą prawe ramię w nazistowskim geście. Czy byli jedyni na Wyspie?

Jaki wpływ na opinię brytyjską miał Lord Rothermere - właściciel imperium prasowego, wydawca „Daily Mail”, który z jej łamów wspierał idee Hitlera?

Kim był Oswald Mosley, charyzmatyczny lider Brytyjskiej Unii Faszystów?

Kto był świadkiem na jego ślubie?

Neville Chamberlain po powrocie z podpisania układu w Monachium wymachiwał na lotnisku niesławnym dokumentem deklarując Europie pokój. Czy w czasie wojny mógł liczyć, że król zdymisjonuje Churchilla i w jego miejsce powoła George’a - zwolennika brytyjsko - niemieckiego aliansu?

Edward VIII nie tylko wygłaszał proniemieckie przemówienia, ale po wybuchu drugiej wojny światowej zdradził Niemcom alianckie plany dotyczące obrony Francji przed inwazją. Dlaczego?

Na czym polegała tajna misja Rudolfa Hessa? Czy Książę Kentu wraz z Księciem Hamiltonem planowali negocjować z nim podpisanie separatystycznego pokoju, zakładającego zostawienie Trzeciej Rzeszy wolnej ręki w Europie?

Na którym froncie walczył brytyjski legion Waffen SS?

Historię II wojny światowej trzeba pisać na nowo. Brytyjscy lordowie równie chętnie współpracowali później z komunistycznym dyktatorem - Wujkiem Joe, jak wcześniej z jego brunatnym oponentem Adolfem.

Bo zawsze trzymali z tym, kto wygrywa.

Specyfikacja
ISBN 978-83-661776-3-5
Okładka miękka
Liczba stron 368
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Radosław Golec
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: