Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Litania do Miłosierdzia Bożego

  Kod katalogowy: 022186
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 17,90 zł
  12,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 12,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Litania o Miłosierdziu Bożym zawiera 34 wezwania i jest jedną z trzech zasadniczych form kultu Miłosierdzia Bożego oprócz koronki i nowenny. Niniejszy tekst noszący pierwotnie tytuł Poznajemy Boga w Jego Miłosierdziu. Rozważania o Miłosierdziu Bożym na tle litanii, opracowany przez bł. ks. Michała Sopoćkę ukazał się po raz pierwszy drukiem w Poznaniu w 1949 roku.

  Historia powstania tej książki sięga korzeniami objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej, która zapisała w Dzienniczku poszczególne wezwania Litanii, przeplatając je wspomnieniami i różnymi opisami. Nie znajdziemy więc w Dzienniczku pełnej treści tej modlitwy. Dopiero bł. ks. Michał Sopoćko zebrał wezwania i do każdego z nich napisał komentarz tcolo-giczno-biblijny. W uzasadnieniu bł. ks. Sopoćko pisał: „Litania znajduje potwierdzenie w Tradycji i Piśmie Świętym, a w szczególności w Psalmie 135, który można nazwać pierwszą litanią o Miłosierdziu Bożym”.

  Celem obecnego, drugiego wydania jest przede wszystkim spełnienie oczekiwań współczesnych czcicieli kultu Miłosierdzia Bożego, którzy poszukują publikacji źródłowych autorstwa bł. ks. Michała Sopoćki.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7502-218-6
  Okładkamiękka
  Liczba stron250
  Wymiary130 X 200 mm
  AutorPraca zbiorowa
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu