Listy do rozwiedzionych

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 642978
7,90 zł
3,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Opierając się na licznych świadectwach, autor książki porusza delikatny temat jakim jest rozstanie małżonków i rozwód, by przypomnieć o miłości i szczerej postawie Kościoła w tych bolesnych sytuacjach i jednocześnie dodać otuchy ludziom znajdującym się w trudnym położeniu.

Książka, napisana w formie pięciu listów, w świetle Słowa Bożego i nauczania Kościoła stawia pytania dotyczące przebaczenia, wierności, wychowania dzieci i bólu z powodu odrzucenia. Omawia również kwestię przystępowania do stołu eucharystycznego oraz uczestniczenia w życiu Kościoła. Jest tu mowa o prawdziwym miłosierdziu okazywanym tym wszystkim, którzy cierpią z powodu rozstania.

Opierając się na licznych świadectwach, autor książki porusza delikatny temat jakim jest rozstanie małżonków i rozwód, by przypomnieć o miłości i szczerej postawie Kościoła w tych bolesnych sytuacjach i jednocześnie dodać otuchy ludziom znajdującym się w trudnym położeniu. Książka, napisana w formie pięciu listów, w świetle Słowa Bożego i nauczania Kościoła stawia pytania dotyczące przebaczenia, wierności, wychowania dzieci i bólu z powodu odrzucenia. Omawia również kwestię przystępowania do stołu eucharystycznego oraz uczestniczenia w życiu Kościoła, do czego zaprasza sam Pan Bóg. Jest tu mowa o prawdziwym miłosierdziu i czułości Bożej, okazanych tym wszystkim, którzy cierpią z powodu rozstania, poruszającego serce Boga jeszcze zanim zrani ono małżonków.

To nieoceniona pomoc, aby w każdym momencie życia dążyć do świętości i żyć w szczęściu, co zresztą idzie ze sobą w parze, ale pod warunkiem zaprowadzenia w nim pewnego porządku. Ważnym dodatkiem jest świadectwo prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. G. L. Mullera o mocy łaski, o nierozerwalności małżeństwa oraz o debacie dotyczącej osób rozwiedzionych, które ponownie zawarły małżeństwo, a także adresy grup wsparcia.

Michel Martin-Prével jest wdowcem, w związku małżeńskim przeżył trzydzieści dwa lata, ma trójkę dzieci. W ramach duszpasterstwa katolickiego wspiera rozwiedzionych oraz małżeństwa przeżywające trudności.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-297-8
Okładka miękka
Liczba stron 104
Wymiary 120 x 160 mm
Autor Michel Martin-Prevel
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu